28 червня польська космічна технологічна компанія SpaceForest підтвердила, що 21 червня здійснила спробу випробувального запуску своєї суборбітальної системи Perun.
Запуск ракети був здійснений з полігону ВПС Польщі в Ustka. Запуск планувався на 19 червня, але був перенесений через несприятливі погодні умови. 20 червня в одному з модулів ракети було виявлено попередження, що також затримало запуск. Після заміни модуля ракета була готова до запуску 21 червня.
За даними SpaceForest, метою запуску було досягнення висоти 50 км. Однак на висоті 22 км була виявлена аномалія, і політ був припинено керівником запуску. Оскільки система завершення польоту, яка використовується SpaceForest для Perun, не призводить до знищення ракети, компанія змогла витягти її з вод Балтійського моря після падіння.
Незважаючи на невдалий запуск, компанія залишилася задоволена його результатами.
«Ми протестували більше, ніж хотіли», — сказав директор з продажу та маркетингу SpaceForest Марцін Сарновскі. «Ракета приземлилася під парашутами, і ми підняли її та корисне навантаження. Ми також протестували систему безпеки та відновлення».
Компанія SpaceForest планує зосередитися на випробуваннях на великій висоті з використанням відновленої ракети, які компанія сподівається провести пізніше цього року.
Perun — одноступенева керована суборбітальна ракета-носій, що працює на гібридному ракетному двигуні і запускається з мобільної платформи. Ракета має висоту 11,5 м, діаметр 0,45 м та злітну вагу 970 кг. Ракета здатна нести корисне навантаження до 50 кг. Максимальна висота, яку здатна досягти ракета, становить 150 км.
Ракета Perun — не єдиний проєкт, над яким працює SpaceForest. Компанія є частиною команди, яка розробляє багаторазовий демонстратор прискорювача ракети Themis для ЄКА. Компанія також розробляє допоміжний ракетний двигун Green Flip Control System (GFCS), який забезпечує виконання маневру «перекидання» перед поверненням ступеня ракети на Землю.
SpaceForest отримала контракт у рамках проєкту SALTO, який очолює компанія ArianeGroup. У липні 2022 року Європейська комісія профінансувала проєкт у розмірі € 39 млн.