Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Польща підписала «Угоди Артеміди»

26 жовтня Польща приєдналася до списку держав, що підтвердили свою відданість забезпеченню сталого освоєння космосу, підписавши «Угоди Артеміди» (Artemis Accords), які встановлюють загальний набір принципів, що приносять користь всьому людству. Ґжегож Врохна (Grzegorz Wrochna), президент Польського космічного агентства (POLSA), підписав документ під час церемонії, у якій взяла участь заступник керівника NASA Пем Мелорі (Pam Melory), на Міжнародному конгресі астронавтики в Дубаї, Об’єднані Арабські Емірати.

«Я хочу подякувати Польщі за її відданість встановленню мирних норм поведінки в космосі», – відмітив глава NASA Білл Нельсон. «Жодна країна не може досягти цих цілей поодинці — для забезпечення довгострокової стійкості космічного простору знадобляться серйозні міжнародні зобов’язання з країнами-партнерами. Приємно спостерігати, що «Угоди Артеміди» продовжують розвиватися, оскільки все більше і більше країн працюють над забезпеченням майбутнього космосу для всього людства».

Довідково: «Угоди Артеміди» (Artemis Accords) — це міжнародні угоди між урядами країн-учасниць щодо програми NASA Artemis про принципи співпраці у цивільних дослідженнях та використанні Місяця, Марса, комет і астероїдів у мирних цілях і засновані на Договорі про космос від 1967 року.

Угоди були підписані 13 жовтня 2020 року директорами восьми національних космічних агентств: США, Австралії, Канади, Японії, Люксембургу, Італії, Великобританії та ОАЕ. У 2020 році до Угод приєднались Україна, Бразилія, Південна Корея та Нова Зеландія.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України