Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Поліція впроваджує систему супутникового моніторингу для розкриття злочинів проти довкілля

В Україні першу половину 2020 року, можна по справжньому охарактеризувати, як перехід на абсолютно новий рівень використання сучасних, високоточних супутникових технологій, які надають українському суспільству та його державним службам по істині унікальну, а головне оперативну та достовірну інформацію.

Управління організації діяльності підрозділів поліції на воді і повітряної підтримки разом з Державним космічним агентством України (ДКА) і Національним центром управління та випробування космічних засобів (НЦУВКЗ) застосували новітні системи дистанційного зондування земної поверхні і супутникового моніторингу, для отримання необхідних даних, при проведенні розслідування злочинів проти довкілля, зокрема під час пожеж у Чорнобильській зоні, і злочинів у сфері незаконного обігу наркотично речовин.

Цю інформацію, 5 травня, повідомив начальник Управління організації діяльності підрозділів поліції на воді і повітряної підтримки Сергій Науменко.

«Наше управління виступає координаційним органом Національної поліції України по взаємодії з Державним космічним агентством. Ця співпраця допомагає нам в попередженні та розкритті злочинів проти довкілля, злочинів у сфері незаконного обігу наркотичних речовин, контрабанди та інших видів правопорушень».

За словами начальника підрозділу, використання цих технологій дозволило поліцейським в рамках кримінальних проваджень встановити точну локалізацію вогнищ, час і збитки від пожеж на території Чорнобильської зони.

«Також завдяки використанню дистанційного зондування земної поверхні нам вдалося встановити території ймовірного вирощування наркотичних речовин на сході України, місце, час і судна, причетні до забруднень виключної морської економічної зони держави», – повідомив Сергій Науменко, додавши, що зібрані матеріали виступають доказовою базою в розслідуванні зазначених злочинів.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України