Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Північна Корея заявила про випробування гіперзвукової ракети

29 вересня державні ЗМІ Північної Кореї повідомили про успішні випробування нової гіперзвукової планерувальної ракети Hwasong-8, розробленої Академією оборонних наук КНДР.

За оцінкою Корейського центрального агентства новин (Korean Central News Agency, KCNA), запуск гіперзвукової ракети мав «велике стратегічне значення», оскільки Північна Корея прагне збільшити свої оборонні можливості «в тисячу разів».

Запуск гіперзвукової ракети Hwasong-8 було здійснено вранці 28 вересня з району м. Тоянг-рі (Toyang-ri), округ Рьонгрім (Ryongrim County) провінції Джаганг (Jagang Province).

Згідно з повідомленням KCNA, випробувальний запуск «підтвердив навігаційний контроль та стабільність ракети» разом з її «керованою маневреністю та планерувальними характеристиками польоту відокремленої гіперзвукової планерувальної бойової частини» та двигуном.

За запуском ракети спостерігав високопосадовець Пак Чен Чон, член президії політбюро і секретар центрального комітету Робочої партії Кореї.

Південнокорейські військові заявили про виявлення запуску ракети в сторону моря незабаром після того, як це сталося у вівторок, але офіційно не розкрили максимальної висоти та дальності польоту ракети. Зазвичай таку інформацію вони надають протягом години.

29 вересня Об’єднаний комітет начальників штабів ЗС Південної Кореї заявив, що військові Південної Кореї та США «здатні виявити та перехопити ракети». «На основі оцінки характеристик польоту ракети, таких як швидкість, ракета знаходиться на початковій стадії розробки, і для її розгортання знадобиться значний час», – йдеться у повідомленні.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України