6 грудня Інформаційне північнокорейське агентство ЦТАК (Центральне телеграфне агентство Кореї) підтвердило дані про проведений країною 5 січня ракетний запуск. За даними Пхеньяна, було успішно випробувано гіперзвукову ракету, яка під час польоту зробила бокове відхилення на 120 км та пролетіла близько 700 км перед тим, як вразити заплановану ціль. Це друге здійснене КНДР випробування гіперзвукової ракети з вересня минулого року.
5 січня південнокорейські та японські військові повідомили, що зафіксували пуск ракети у Японському морі, але детальної інформації не було. Гіперзвукова зброя вважається новітнім озброєнням, і багато провідних країн світу, включаючи США, Росію та Китай, проводять її випробування. Такі ракети вважаються менш вразливими для систем ПРО, ніж балістичні ракети. Держдепартамент США заявив, що пуск, проведений 5 січня, порушує численні резолюції Ради Безпеки ООН і становить загрозу як для сусідніх із Північною Кореєю країн, так і для всієї міжнародної спільноти.
Пхеньян продовжує випробування на тлі призупиненого переговорного процесу, який має на меті переконати КНДР відмовитися від ракетної та ядерної програм.
Нинішня американська адміністрація на чолі з президентом Джо Байденом неодноразово підкреслювала, що вона відкрита для відновлення дипломатичних зусиль «у будь-який час» і без жодних попередніх умов. Але Пхеньян досі такі пропозиції відкидав та наполягав на скасуванні міжнародних санкцій.
Північна Корея демонструє, що вона не послабить заяв про те, що є жертвою західних держав, і повинна розробити військові засоби стримування, які вона вважає можливими агресивними кроками своїх ворогів. «Замість того, щоб висловлювати готовність до переговорів про відмову від ядерної зброї або зацікавленість в оголошенні про закінчення війни, Північна Корея сигналізує, що ні варіант омікрону, ні внутрішній дефіцит продовольства не зупинять її агресивну розробку ракет», – сказав Лейф-Ерік Ізлі, доцент міжнародних відносин (викладач у жіночому університеті Івха в Сеулі).