Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Північна Корея попередила Японію про запуск супутника у період з 31 травня по 11 червня

29 травня Японія заявила, що готується до запуску Північною Кореєю найближчими тижнями того, що Пхеньян назвав супутником, але Токіо вважає, що це може бути балістична ракета.

Пхеньян повідомив Берегову охорону Японії, що ракета буде запущена в період з 31 травня по 11 червня і впаде у водах Жовтого моря, Східно-Китайського моря і на схід від острова Лусон на Філіппінах, повідомив представник Берегової охорони.

Прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда видав інструкції «щодо повідомлення Північної Кореї про запуск балістичної ракети, яку вона описує як супутник». Він поставив відповідним посадовим особам завдання збирати розвіддані, залишатися пильними та тісно координувати дії з союзниками, включаючи Сполучені Штати та Південну Корею, додається у твіті.

Міністерство оборони Японії видало наказ Повітряним силам самооборони знищити будь-яку балістичну ракету, яка прямуватиме на територію країни.

За даними міністерства оборони, військам буде дозволено використовувати стандартну ракету SM-3 і ракету Patriot PAC-3 для збивання ракети в повітрі.

«Навіть якщо це буде описано як супутник, запуск з використанням технології балістичних ракет буде порушенням резолюцій Ради Безпеки ООН і серйозною проблемою, яка загрожує безпеці людей», — сказав Кісіда.

Останніми місяцями Пхеньян активізував запуски ракет, через що були запущені системи екстреного попередження в деяких частинах Японії.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України