Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Північна Корея не запустила розвідувальний супутник у жовтні, як обіцяла

Північна Корея не здійснила запуск розвідувального супутника у жовтні, незважаючи на свої оголошені плани зробити це.

За оцінкою експертів, це може свідчити про те, що Пхеньян не завершив підготовку до третьої за рік спроби орбітального запуску.

Після другої невдачі наприкінці серпня північнокорейські державні ЗМІ заявили, що країна наступного разу спробує запустити військовий розвідувальний супутник Malligyong-1 у жовтні.

За словами старшого наукового співробітника Центру Стімсона Мартіна Вільямса, рішення Пхеньяна не проводити запуск у жовтні, ймовірно, відображає потребу у додаткових тестах і дослідницькій роботі після невдачі в серпні. «Важливіше зробити все правильно, ніж дотримуватися графіка, тому я думаю, що зміна в графіку є відображенням цього», — сказав він.

Деніел Пінкстон, викладач міжнародних відносин Troy University, що базується у Сеулі, також припустив, що Північна Корея може бути «технічно не готова» до ще одного запуску.

Хоча Північна Корея, як правило, надає високу пріоритетність таким військовим проєктам, як розвідувальний супутник, він сказав, що керівництво може усвідомлювати той факт, що космічний запуск є дорогим підприємством, а ресурси країни обмежені.

«Ви не хотіли б мати три невдачі поспіль за короткий проміжок часу, тому я думаю, що вони, ймовірно, хочуть мати високу впевненість у тому, що вони здатні виправити всі проблеми, що у них виникли», — сказав він.

Незважаючи на невдалі спроби запуску супутника в травні та серпні, експерти спостерігають постійне покращення продуктивності ракети Chollima-1 і вважають, що швидкий прогрес Північної Кореї з минулого року показує, що вона здатна відновитися від цих невдач.

Інше питання полягає в тому, чи продовжить Північна Корея підготовку до запуску самостійно, чи звернеться за допомогою до росії.

Під час візиту північнокорейського лідера Кім Чен Ина на Далекий Схід росії у вересні президент путін підтвердив готовність допомогти Північній Кореї запускати супутники, викликавши припущення, що Пхеньян може звернутися до свого старого союзника за технічною підтримкою для майбутніх запусків.

Д. Пінкстон припустив, що Північна Корея, можливо, розглядає можливість співпраці з росією щодо космічного запуску і тому, можливо, вирішила відкласти заплановану на жовтень спробу запуску. Але планування технічного співробітництва для космічних операцій займе час, і зараз Пхеньян, здається, зосереджений на просуванні планів запуску.

М. Вільямс зазначив, що стартовий майданчик на космодромі Сохе, головному пусковому центрі Північної Кореї, виглядає так само, як і напередодні попередніх запусків, і залишається готовим до третьої спроби. «З того, що я бачу, на місці запуску немає нічого очевидного, що забороняло б запуск», — сказав він.

Стартова площадка на космодромі Сохе залишалася активною наприкінці вересня, що дозволяє припустити, що Північна Корея може спробувати запустити супутник на власній ракеті Chollima-1.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України