Супутник Malligyong-1, який Північній Кореї не вдалося вивести на орбіту, був недостатньо просунутим для ведення розвідки з космосу в інтересах збройних сил. Про це заявив Об’єднаний комітет начальників штабів (JCS) Республіки Корея 5 липня після вилучення та дослідження уламків супутника.
Північна Корея намагалася запустити свій перший розвідувальний супутник 31 травня, але ракета-носій Chollima-1, на якій він був встановлений, впала у води біля західного узбережжя Корейського півострова незабаром після старту. Супутник мав стати частиною космічної розвідувальної системи. Північна Корея стверджує, що їй необхідно протистояти зростаючим загрозам безпеці з боку Південної Кореї та США.
Південна Корея застосувала кораблі ВМС, літаки та водолазів для вилучення уламків ракети та супутника під час 36-денної операції, яка завершилася 5 липня, йдеться в заяві JCS.
Було вилучено «численні» та «ключові» частини ракети Chollima-1 та супутника Malligyong-1, і південнокорейські та американські експерти, які спільно досліджували їх, дійшли висновку, що супутник взагалі не був здатний проводити військову розвідку, йдеться у заяві.
Північна Корея відповіла на цей скептицизм, заявивши, що немає причин використовувати складну камеру для одного тестового запуску.