Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Литва зобов’язується не проводити випробувань протисупутникової зброї прямого підйому

4 липня Міністерство закордонних справ Литви повідомило, що Литва офіційно зобов’язується не проводити руйнівні випробування протисупутникової зброї прямого підйому (DA-ASAT).

У грудні 2022 року Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію, що закликає всі держави взяти на себе зобов’язання не проводити руйнівні випробування DA-ASAT. Резолюція, співавтором якої була і Литва та яка була прийнята більшістю голосів, є важливою віхою у захисті безпечного та стабільного космічного середовища.

Литва вважає такі випробування дестабілізуючими та безвідповідальними. Руйнівні випробування ракет DA-ASAT можуть створити велику кількість космічного сміття, зробивши навколоземну орбіту небезпечним місцем, і потенційно можуть спричинити широкомасштабний і незворотний вплив на космічне середовище. Космос відіграє життєво важливу роль для глобального процвітання, розвитку та безпеки. Космічні системи інтегровані в глобальну інфраструктуру, від якої залежить сучасне життя.

Литва щиро підтримує цей новий стандарт відповідальної поведінки та його універсалізацію. Литва продовжуватиме працювати з усіма бажаючими державами, щоб підвищити довіру та прозорість у космічній діяльності.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України