Південнокорейські військові вилучили з моря частину ракети, використаної під час невдалої спроби Північної Кореї запустити свій перший військовий розвідувальний супутник минулого місяця, повідомив 16 червня Об’єднаний комітет начальників штабів (Joint Chiefs of Staff, JCS) Республіки Корея.
Оголошення було зроблено приблизно через два тижні після того, як 31 травня Північна Корея запустила нову «космічну ракету-носій» Chollima-1 з військовим розвідувальним супутником Malligyong-1 із району Тонгчанг-рі, провінція Північний Пхьонган. Після запуску ракета-носій зазнала аномального польоту і впала у води Західного (Жовтого) моря приблизно за 200 км на захід від острова Еочхон.
Південнокорейські військові оперативно виявили плаваючі уламки поблизу острова в провінції Північна Чолла, приблизно через 1,5 години після запуску, та намагалися закріпити уламки, щоб запобігти їхньому затопленню під водою. Однак через вагу уламків вони зрештою занурилися на морське дно на глибину 75 м. Подальша операція з їхнього пошуку та вилучення зіткнулася з труднощами частково через сильну течію і погану видимість, що змусило військових направити 10 суден і десятки глибоководних водолазів.
Нарешті 15 червня близько 20:50 за місцевим часом уламки було вилучено з морського дна та транспортовано до бази Другого флоту ВМС Південної Кореї, розташованої в Пхьонтхек, провінція Кьонгі, приблизно за 70 км на південь від Сеула, для проведення досліджень та аналізу з метою оцінки останньої інформації про ракетні технології Північної Кореї.
На фотографіях, опублікованих Об’єднаним комітетом начальників штабів, видно великий циліндричний об’єкт з позначкою “Chonma”, що корейською означає «крилатий кінь». Північна Корея заявила, що ракета отримала назву “Chollima-1”.
«Врятований об’єкт буде ретельно проаналізовано у співпраці зі Сполученими Штатами», – йдеться в заяві JCS.
Міністр оборони Південної Кореї Лі Чон Соп (Lee Jong-sup) заявив, що уламки, схоже, були другим ступенем ракети, і що військові продовжуватимуть шукати корисне навантаження і третій ступінь ракети-носія.
Лі Чун Ген (Lee Choon-geun), почесний науковий співробітник південнокорейського Інституту науково-технічної політики, заявив, що нещодавно знайдений об’єкт, мабуть, є паливним баком. За його словами, якщо військові знайдуть двигун, який був прикріплений до паливного бака, це може допомогти виявити деякі особливості нового ракетного двигуна Північної Кореї, який призначений для створення більшої тяги на великих висотах.
Професор Корейського аерокосмічного університету Чан Йон Кен (Chang Young-keun) сказав, що уламки також можуть натякати на технічний прогрес, досягнутий Північною Кореєю у створенні міжконтинентальних балістичних ракет (МБР), і на те, чи закуповувала вона будь-які компоненти за кордоном, потенційно порушуючи санкції.
Південна Корея заявила, що китайські військові кораблі також проводили рятувальні операції у водах, де впала північнокорейська ракета, але поки не було зрозуміло, чи продовжують пошуки китайські військові.