Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Південна Корея та Австралія підписали меморандум про співробітництво у космосі

Південна Корея та Австралія підписали меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва в галузі дослідження космосу, послуг запуску та супутникової навігації. Дві країни також домовилися вдосконалити свій потенціал у сфері обізнаності в космосі, спостереження за Землею, космічного руху та вирішення проблеми космічного сміття.

Меморандум про взаєморозуміння було підписано 10 грудня під час відеодзвінка між міністром науки та інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) Південної Кореї Лім Хе Сук (Lim Hye-sook) та міністром науки та технологій Австралії Меліссою Прайс (Melissa Price). Про це обидві країни оголосили 13 грудня під час саміту між президентом Південної Кореї Мун Чже Іном та прем’єр-міністром Австралії Скоттом Моррісоном, що проходив у Канберрі.

«Міністерство науки та ІКТ Південної Кореї спільно з Міністерством промисловості, науки і технологій Австралії почне керувати консультативною групою для просування конкретних проєктів у різних галузях, таких як розробка супутників, дослідження космосу та супутникова навігація», – йдеться у заяві Лім Хе Сук.

Меморандум про взаєморозуміння буде діяти протягом 5 років і автоматично продовжуватися, якщо жодна зі сторін не висуне офіційну відмову.

13 грудня під час офіційних заходів президент Південної Кореї Мун Чже Ін назвав Австралію «стратегічним партнером», який продовжить розширювати масштаби співпраці з Південною Кореєю в галузі космосу, оборони та «зеленої» енергетики. У свою чергу прем’єр-міністр Австралії Скотт Моррісон заявив, що партнерство допоможе Австралії відігравати «значну роль» у космосі. «Австралія заснувала космічне агентство в 2018 році і стимулює зусилля для розвитку космічної галузі. Корея також встановила новий поворотний момент для розвитку космосу, запустивши ракету Nuri цього року», – сказав Скотт Моррісон, маючи на увазі запуск 21 жовтня першої південно-корейської ракети власного виробництва. «Я сподіваюся, що меморандум про взаєморозуміння … зміцнить обмін і співробітництво в різних галузях, починаючи від дослідження космосу та індустрії ракет-носіїв до супутникової навігації, і … стане сходинкою для спільного освоєння космосу двома країнами».

Міністерство науки та ІКТ Південної Кореї заявило, що потенціал співпраці є великим, відзначивши високий попит Австралії на супутникові знімки для моніторингу природних катаклізмів, таких як лісові пожежі. Австралія, за оцінками міністерства, також має величезні території, придатні для запусків ракет.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України