Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Космічні сили США провели імітаційне навчання з відпрацювання дій в умовах атак на американські супутники

Після проведення 15 листопада Росією успішного випробування протисупутникової зброї американське військове керівництво вважає, що зростає потреба забезпечити більшу стійкість супутникової мережі США до можливих атак з боку Китаю та Росії.

13 грудня МО США повідомило про візит заступника міністра оборони США Кетлін Хікс (Dr. Kathleen Hicks) до Космічного командування США, Командування аерокосмічної оборони Північної Америки та Північного командування США. У ході зазначеного візиту К.Хікс було представлено проведення на базі Космічних сил США Шрівер (Schriever Space Force Base) імітаційного космічного навчання SPACE FLAG 22-1.

У ході навчання SPACE FLAG 22-1, яке проводиться протягом 10 діб, використовувалось комп’ютерне моделювання потенційного збиття американських супутників виявлення пусків ракет, перешкоджання супутникам засобами радіоелектронної боротьби, інші агресивні дії проти супутникових угруповань, які можуть бути застосовані при бойових діях у космосі. У навчанні була визначена імітаційна група, яка моделювала дії країни-агресора з космічними можливостями, такими як в РФ та КНР. Діючі супутники не використовувались.

Навчання SPACE FLAG 22-1 стало тринадцятим за рахунком та третім, в якому взяли участь представники країн-партнерів – Великобританії, Канади та Австралії.

Союзники відпрацьовували планування та проведення спільних операцій, уточнювали тактику дій, організовували взаємодію та управління, об’єднання можливостей розвідувальних і тактичних космічних підрозділів для захисту життєво важливих інтересів США та коаліції у космосі.

Довідково: навчання Космічних сил США Space Flag проводяться щорічно починаючи з 2017 року. Мета навчань – забезпечити підготовку Космічних сил до реагування на реальні загрози. Навчання Space Flag змодельовані по зразку навчань Red Flag ВПС США.

Вперше навчання Space Flag були проведені у квітні 2017 р. У перші два роки, 2017 та 2018, навчання Space Flag проводилось двічі на рік. Починаючи з 2019 року навчання Space Flag проводиться тричі на рік, одне як коаліційний захід. Space Flag 19-3 у серпні 2019 року став першим заходом, у якому взяли участь партнери по коаліції з Австралії, Канади, Великобританії та США.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України