Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Після запуску першого супутника Вірменія посилила інтерес до космічних досліджень

У ході 66-го засідання Комітету ООН з використання космічного простору в мирних цілях (COPUOS), що проводиться 31 травня – 9 червня у Відні, голова вірменської делегації посол Армен Папікян заявив, що запуск першого вірменського супутника підвищив значний інтерес у Вірменії до космічних досліджень і технологій.

«На даний момент ряд дослідницьких груп проводять різноманітні дослідження, включаючи розробку освітнього супутника-кубсата, використання космічних технологій для дистанційного спостереження за навколишнім середовищем і моніторингу його забруднення, а також землекористування», — сказав він.

«Вірменія продовжує працювати над подальшим розвитком сприятливого національного середовища для космонавтики. Ми плануємо переглянути нашу національну нормативно-правову базу, щоб виявити її недоліки, а також покращити її відповідно до вказівок COPUOS», – додав посол Папікян.

Він зазначив, що перша Національна космічна стратегія, яку планується ухвалити до кінця цього року, визначить стратегічний напрямок майбутніх зусиль Вірменії у космічній сфері.

«Ми надаємо особливого значення розвитку ефективного національного потенціалу для використання космічної інформації та даних супутникових спостережень у сфері боротьби зі стихійними лихами та пом’якшення наслідків зміни клімату», – сказав Папікян.

«Ми вважаємо Платформу ООН для космічної інформації для боротьби зі стихійними лихами та реагування на надзвичайні ситуації (UN-SPIDER) важливою структурою, де застосування космічних технологій може допомогти», — сказав він.

Довідково: Перший вірменський супутник ДЗЗ, ARMSAT-1, побудований іспанською компанією SATLANTIS, був виведений на орбіту ракетою SpaceX з мису Канаверал 25 травня 2022 року.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України