Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Перший супутник ДЗЗ Зімбабве почав передачу даних

4 червня координатор Національного геопросторового та космічного агентства Зімбабве (ZINGSA) Пайнос Гвеме (Painos Gweme) підтвердив, що перший супутник ДЗЗ Зімбабве ZimSat-1 працює і почав виконувати функції збору та передачі даних після успішної стабілізації орбіти.

ZimSat-1, супутник для спостереження Землі та передачі даних, оснащений чотирисмуговою мультиспектральною оптичною камерою зі спектральними смугами в діапазоні 550 – 790 нм, забезпечує передачу зображень регіонів Зімбабве на наземну станцію Mazowe, розташовану в у центральній провінції Зімбабве Машоналенд.

За словами П.Гвеме, ці зображення мають величезну цінність для різноманітної діяльності, включаючи розвідку корисних копалин, моніторинг навколишнього середовища (оцінка лісових пожеж, оцінка вирубки лісів та деградації землі), оцінку здоров’я врожаю, картографування населених пунктів, моніторинг спалахів захворювань і створення точних прогнозів погоди.

Довідково: Перший супутник ДЗЗ Зімбабве Zimsat-1 на вантажному кораблі Cygnus CRS-18

був запущений 7 листопада 2022 року на РН Antares-230+. Супутник був виведений на орбіту з японського модуля «Кібо» МКС 2 грудня 2022 року.

Zimsat-1 був розроблений і зібраний трьома зімбабвійськими вченими, які пройшли підготовку та навчання в Японії в рамках багатонаціонального супутникового проєкту BIRDS.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України