Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Підписання меморандуму про створення науково-технічного кластера Причорноморського регіону

В Одесі 11 серпня 2020 відбулася робоча зустріч-семінар, результатом якої було підписання меморандуму про створення науково-технічного кластеру Причорноморського регіону.

Основою робочої дискусії і доповідей було обговорення можливостей застосування космічних технологій моніторингу та дистанційного зондування землі для розробки та створення програм успішного економічного розвитку Південного регіону України.

У новостворений кластер, в рамках якого буде проводитися науково-дослідницька, організаційна та проектна діяльність, увійшли представники різних організацій та департаментів, зокрема:

Наукові представники:

• Одеська національна академія харчових технологій;
• Поліський державний університет;
• Чорноморський національний університет;
• Одеський державний екологічний університет;
• Одеський національний університет імені І.І. Мечникова (ОНУ).

Департаменти та державні служби:

• Національний центр управління та випробувань космічних засобів;
• Одеська міська рада;
• Департамент економічної політики та стратегічного планування Одеської ОДА;
• Департамент екології та природних ресурсів Одеської ОДА;
• Управління містобудування та архітектури Одеської ОДА;
• Управління аграрної політики Одеської ОДА.

Комерційні та громадські організації:

• Одеська громадська організація «Зелений Лист»;
• Громадське об’єднання «Агро-еколого-рекреаційний кластер «Фрумушика-Нова»;
• Компанія Esri Ukraine.

Координатором та ініціативним менеджером заходу виступав керівник Cектора регіонального розвитку та координації «Причорноморський» НЦУВКЗ – Соколов Андрій Володимирович.

На зустрічі також було обрано першого президента новоствореного науково-технічного кластера Причорноморського регіону, ним став заступник Одеського міського голови – Вугельман Павло Володимирович. Віце-президентом за спільною згодою було обрано ректора Одеської національної академії харчових технологій – Єгорова Богдана Вікторовича.

Що важливо підкреслити, як підсумкове значення зустрічі, що відбулася:

  1. В Одесі існує потужний науковий потенціал для створення повноцінної об’єднаної платформи, яка зможе генерувати управлінські, дослідницькі, комерційні та соціальні програми.
  2. Тематичний та профільний поділ дозволяє перекрити будь-які запити, які виходять як необхідна потреба для поліпшення добробуту та стабільності розвитку регіону.
  3. Підключення сучасних інформаційних продуктів з використанням космічних технологій дозволить запустити ефективні процеси розвитку, а відповідно посилити конкурентні властивості регіонального та національного бізнесу.
  4. Інтеграція нових технологічних програм в освітнє середовище дозволить сформувати міцний фундамент послідовників, а в майбутньому – зайнятих фахівців.

На закінчення хочеться додати, що створення сприятливого «інвестиційного поля» регіону до сьогоднішнього дня було, в більшості випадків, лише нематеріальною теорією та приводом для освіти популярних словосполучень та безглуздих у своїй нескінченності дій.

Той матеріальний «предмет розмови», який став основою даної науково-соціальної дискусії, на сьогоднішній день є світовим трендом і лідером по зростанню інвестицій та, відповідно, залученню науково-технічних ресурсів.

І ось тут варто зробити паузу «загального розуміння», в якій одностайне сприйняття ситуації дозволить створити твердження: «Наш успіх знаходиться в наших руках вже сьогодні, адже в наших умах він був ще вчора».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України