Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Перший запуск РН Vulcan знову відкладено для модифікацій верхнього ступеня Centaur

Перший запуск ракети Vulcan Centaur компанії United Launch Alliance (ULA) зіткнувся з новими затримками після того, як компанія заявила, що їй потрібно зробити «незначне посилення» частини верхнього ступеня Centaur.

У короткій заяві 24 червня ULA заявила, що зніме верхній ступінь Centaur, який був встановлений на РН Vulcan на мисі Канаверал для першого запуску, і відправить його назад на завод компанії в Декатурі, штат Алабама. Прискорювач Vulcan залишиться на мисі, зберігатиметься в горизонтальному складальному цеху.

Таке рішення було прийнято після того, як ULA завершила розслідування аномалії під час випробування Centaur 29 березня в Центрі космічних польотів Маршалла NASA. Водень витік із ступеня Centaur, накопичився всередині випробувального стенду та спалахнув.

У заяві ULA зазначено, що визначено причину цього інциденту та необхідні коригувальні дії. «Тонкостінні баки Centaur зі стабілізацією тиску вимагають незначного посилення у верхній частині переднього купола перед запуском. Ми плануємо демонтувати ракету Vulcan і повернути Centaur V в Декатур для модифікацій», — заявили в компанії.

Компанія заявила, що має кілька ступенів Centaur в Декатурі, один з яких буде використано для завершення кваліфікаційного тестування, перерваного березневим інцидентом.

ULA не розкрила графік завершення цього тестування, модифікації Centaur або перенесення першого запуску, місії, названої компанією Cert-1. Компанія заявила, що протягом наступних кількох тижнів проведе телеконференцію для ЗМІ, щоб надати більше деталей.

У травневому інтерв’ю Торі Бруно, президент і виконавчий директор ULA, сказав, що якщо Centaur не потребуватиме модифікацій, він очікує, що запуск Cert-1 відбудеться на початку літа. Якщо знадобляться модифікації Centaur, цей запуск буде відкладено, «але я не очікую, що він вийде за межі року».

На момент того інтерв’ю останнім великим випробуванням для Vulcan перед його першим запуском було випробування запуском двигунів BE-4 на майданчику, яке називається Flight Readiness Firing. Це випробування відбулося 7 червня, і в новій заяві ULA заявила, що завершила перевірку даних тесту та дійшло висновку, що «всі цілі випробувань були успішно досягнуті».

Запуск Cert-1, коли він відбудеться, буде нести в якості основного корисного навантаження місячний посадковий модуль Peregrine компанії Astrobotic. Також на ракеті буде два прототипи супутників для широкосмугового угруповання Project Kouiper компанії Amazon, а також корисне навантаження від космічної меморіальної компанії Celestis.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України