Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Перший супутник гонконгського виробництва буде запущено у листопаді

Перший супутник, виготовлений у Гонконгу (особливий адміністративний район Китайської Народної Республіки, колишня британська колонія), під назвою «Hong Kong Star», планується запустити наприкінці листопада з провінції Гуандун материкового Китаю. Проєктування, складання та випробування супутника було успішно проведено в Гонконгському центрі виробництва супутників (ASPACE Hong Kong Satellite Manufacturing Centre, AMC), розташованому в Іннопарку Цеунг Кван О (Tseung Kwan O InnoPark). Це важлива віха для Гонконгу, оскільки це перше в історії міста досягнення у виробництві супутників.

Гонконгський центр виробництва супутників прагне задовольнити світовий попит на комерційні супутники і планує виробляти приблизно 300 супутників на рік, починаючи з 2024 року. Це дорівнює приблизно одному супутнику на день, що зробить Гонконг глобальним центром виробництва комерційних супутників.

Супутник Hong Kong Star – гіперспектральний супутник дистанційного зондування, вагою близько 80 кг, який збиратиме та оброблятиме інформацію про об’єкти на поверхні Землі. Оснащений оптичною камерою високої роздільної здатності, він може надавати точні зображення для використання у таких сферах, як запобігання катастрофам, дистанційне зондування та будівництво розумного міста.

Запуск супутника планується здійснити з моря біля м. Янцзян в провінції Гуандун. Як заявив міністр інновацій, технологій та промисловості Гонконгу Сун Донг, це досягнення відображає інноваційну та технологічну силу Гонконгу. Уряд Гонконгу прагне сприяти інноваційному та технологічному розвитку міста та запровадив різні стратегії для підтримки досліджень і розробок, покращення інфраструктури, розвитку талантів і підтримки стартапів.

Гонконгський центр виробництва супутників, що належить компанії New Horizon Group, яка базується в Шеньчжені, провінція Гуандун, має амбітні плани запустити «Гонконгське космічне супутникове угруповання» (“Hong Kong space satellite constellation”), що складатиметься з 720 супутників Hong Kong Star. Це угруповання має на меті полегшити надання послуг у таких сферах, як пряме супутникове з’єднання зі смартфонами та великі дані дистанційного зондування.

Загалом запуск першого супутника Гонконгу є важливим кроком на шляху становлення Гонконгу як глобального гравця у виробництві супутників і свідченням наукової та технологічної потужності міста.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України