Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Astroscale U.S. виграла контракт Космічних сил США на $ 25,5 млн для вдосконалення можливостей космічної мобільності та логістики

19 вересня Управління гарантованого доступу до космосу Командування космічних систем (Space Systems Command’s Assured Access to Space (AATS) Directorate) у співпраці з Консорціумом космічних підприємств Корпусу космічного розвитку (Space Development Corps’ Space Enterprise Consortium (SpEC)) уклало контракт на $ 25,5 млн з компанією Astroscale U.S. для вдосконалення можливостей космічної мобільності та логістики (Space Mobility and Logistics, SML).

Протягом більш ніж 60 років розробка та експлуатація супутників стикалися з певними обмеженнями, оскільки космічні апарати повинні мати запас палива протягом усього терміну служби. Ці обмеження впливали на визначення розміру, ваги та вартості супутників та їхніх ракет-носіїв, зменшуючи можливості корисного навантаження та спричиняючи необхідність вдаватися до компромісів між обсягом операцій на орбіті та підтриманням або продовженням терміну експлуатації місії.

За умовами контракту, до 2026 року Astroscale U.S. поставить прототип космічного апарата для обслуговування на орбіті, який забезпечуватиме дозаправку супутників у космосі. Запропоноване рішення використовує технологію заправки, розроблену та вдосконалену попередніми промисловими та державними партнерствами. Це рішення посилить орбітальні можливості та операційну гнучкість Космічних сил США.

При укладанні цієї угоди AATS використовувало нетрадиційний контрактний підхід – «Інший орган з транзакцій» (“Other Transaction Authority”, OTA) через Консорціум космічних підприємств. Менш ніж за 5 місяців команда проєкту просунулася від запиту на асигнування до укладення контракту.

«Космічні сили готові відповісти на безсумнівну потребу, визначену нашими бойовими підрозділами, і промисловість з ентузіазмом допомагає нам вирішувати виклики нової космічної ери, в якій ми опинилися, – сказала полковник Джойс Балсон, керівниця служби SML Командування космічних систем. – Відповідей на це прохання було надзвичайно багато, що свідчить про те, що інновації готові закріпитися за належної єдності зусиль і бачення Служби. Я в захваті від можливостей як здолати виклики, поставлені нашими військовими, так і розвивати космічний потенціал нашої країни».

Командування космічних систем розпоряджається бюджетом МО США на космічні придбання в розмірі $ 15 млрд та працює в партнерстві з об’єднаними силами, промисловістю, урядовими установами, академічними та союзними організаціями.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України