21 жовтня перша ракета-носій Південної Кореї Nuri, побудована власними силами, досягла запланованої висоти під час свого першого польоту, але двигун її третьої ступені вимкнувся на 46 секунд раніше, випустивши макет корисного навантаження вагою 1 500 кг на швидкості, меншій за орбітальну.
Очікується, що макет корисного навантаження повернеться на Землю південніше Австралії, термін його повернення ще не визначений.
«Політ Nuri завершено. Я дуже цим пишаюсь. На жаль, він не досяг мети, до якої прагнув», – заявив президент країни Мун Чже Ін в космічному центрі Наро, де триступенева рідкопаливна ракета KSLV-2, також відома як Nuri, стартувала о 17:00 за місцевим часом з макетом корисного навантаження вагою 1,5 тони. «Сам по собі політ ракети на висоту 700 км – це велике досягнення. Ми на крок ближче до космосу».
Повідомлення було зроблено через годину двадцять хвилин після запуску. «Все від старту до розгортання корисного навантаження пройшло гладко. Все відбулося з використанням наших власних технологій», – сказав Мун. Він також повідомив, що наступна спроба запуску запланована на травень наступного року.
Збій місії стався через менший, ніж очікувалося, час горіння двигуна третьої ступені ракети. «Двигун третьої ступені мав горіти протягом 521 секунди, але він припинив горіти на 475 секунді», – розповів міністр науки та інформаційно-комунікаційних технологій Ім Хе Сук. «Через це корисне навантаження не могло летіти з необхідною швидкістю 7,5 км/с, коли вона було відокремлене на висоті 700 км». У міністерстві науки підтвердили, що швидкість третьої ступені на момент розгортання корисного навантаження становила 6,7 км/с. Міністр повідомив, що буде проведено розслідування для встановлення причини несправності.