Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Парламент Азербайджану прийняв закон про космічну діяльність

24 червня Парламент Азербайджану (Milli Majlis) провів обговорення та прийняв у третьому читанні закон Азербайджану «Про космічну діяльність».

Відповідно до закону космічна діяльність ґрунтуватиметься на принципах використання космічного простору в мирних цілях, захисту національних інтересів, раціонального використання космічних ресурсів, державного контролю за національною діяльністю, безпеки космічної діяльності та космічної галузі, зниження впливу космічного сміття на навколишнє середовище.

Відповідно до «Державної програми створення та розвитку космічної промисловості в Азербайджанській Республіці», затвердженої Президентом Азербайджанської Республіки в 2009 році, в Азербайджані почалася реалізація сучасних космічних проєктів. Указом Президента Азербайджанської Республіки № 885 від 3 травня 2010 року було створено відкрите акціонерне товариство «Азеркосмос» (АТ «Азеркосмос»).

У 2013 році на орбіту було виведено телекомунікаційний супутник Azerspace-1, у 2014 році – супутник ДЗЗ Azersky, а у 2018 році – телекомунікаційний супутник Azerspace-2.

Указом Президента Азербайджанської Республіки № 1326 від 27 квітня 2021 року при Міністерстві транспорту, зв’язку та високих технологій Азербайджанської Республіки було створено юридичну особу публічного права «Комічне агентство Азербайджанської Республіки (Азеркосмос)».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України