Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

ООН відкладає переговори з космічної безпеки на прохання Росії

9 лютого видання Politico повідомило, що, за його даними, переговори Організації Об’єднаних Націй стосовно уникнення гонки озброєнь у космосі, заплановані на наступний тиждень, відкладаються через прохання Росії, яка заявила, що їй потрібно більше часу для підготовки.

Очікувалося, що нещодавно створена «робоча група ООН відкритого складу» (United Nations Open-Ended Working Group, OEWG) має допомогти сформувати міжнародні норми, які стримують гонку озброєнь у космосі. За оцінкою експертів, переговори можуть закласти основу для можливої заборони або мораторію на протисупутникові випробування.

Але 9 лютого РФ повідомила Комітет ООН з роззброєння, який готував переговори в Женеві, Швейцарія, на 14 лютого, що вона не готова до участі у цієї зустрічі.

«Зустріч перенесена», – сказав представник Держдепартаменту, який не мав права виступати публічно. За наявними даними, росіяни попросили відкласти перший раунд переговорів в ООН до травня.

Робоча група з космосу була створена Генеральною Асамблеєю ООН у грудні минулого року за підтримки 163 країн, які погодилися, що вони «серйозно стурбовані можливістю гонки озброєнь у космічному просторі».

Довідково: 1 листопада 2021 р. Перший комітет ООН, відповідальний за міжнародну безпеку, за пропозицією Великобританією ухвалив створення нової робочої групи з розробки правил ведення військової діяльності в космосі. Пропозиція щодо створення групи OEWG на голосуванні отримала 163 голоси «за», 8 голосів «проти» та дев’ять тих, що утримались. Зокрема, «проти» проголосувала Росія, яка вважає, що «залишаються серйозні питання до мандату запропонованої робочої групи, який лише опосередковано пов’язаний із завданням запобігання гонці озброєнь у космічному просторі».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України