Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Іран представив нову балістичну ракету великої дальності

9 лютого, під час візиту на ракетну базу Повітряно-космічних сил Корпусу стражів ісламської революції (КСІР) начальник Генерального штабу Збройних сил Ірану генерал-майор Мохаммад Хосейн Бакері (Mohammad Hossein Baqeri) та командувач Повітряно-космічними силами КСІР бригадний генерал Амір Алі Гаджізаде (Amir Ali Hajizadeh) представили нову балістичну ракету власного виробництва.

Заявлено, що ракета “Kheibar Shekan” («Руйнівник замків») може з високою точністю вражати цілі на дальності до 1 450 км.

Ракета була представлена як «стратегічна зброя» великої дальності третього покоління, розроблена КСІР.

Нова ракета є твердопаливною, вона здатна подолати системи ПРО завдяки маневровим можливостям на низхідній ділянці траєкторії.

Модифікована конструкція ракети “Kheibar Shekan” зменшила на третину її вагу в порівнянні з аналогами, а час підготовки до запуску зменшено у шість разів. Іншими відмінними рисами нової балістичної ракети є її маневреність і висока швидкість.

Удосконалена ракета повністю спроектована та виготовлена фахівцями Повітряно-космічних сил КСІР.

Довідково: 20-24 грудня 2021 року в Ірані було проведено військове навчання КСІР “Payambar-e-Azadm” («Великий пророк»), в ході якого по цілі, яка імітувала реактор ізраїльського ядерного комплексу Dimona у пустелі Негев, Повітряно-космічними силами КСІР було запущено 16 балістичних ракет великої, середньої та малої дальності. У залповому пуску були використані ракети Emad, Qadr, Sejil, Zelzal, Dezful і Zolfaqar, а також 10 баражуючих боєприпасів Shahed-136.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України