Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Оман запустить свій перший супутник у 2022 році

Султанат Оман планує до кінця 2022 року запустити на низьку навколоземну орбіту перший супутник країни. Супутник ДЗЗ формату CubeSat стане результатом співпраці між трьома компаніями: оманськими – TUATARA та ETCO, і польською – SatRevolution, яка співпрацює з Міністерством транспорту, комунікацій та інформаційних технологій Оману (MTCIT).

Угоду між цими компаніями було підписано на 72-му Міжнародному конгресі астронавтики, який проходив в Дубаї, у присутності Сауда Аль Шоайлі (Saoud Al Shoaili), керівника Національної космічної програми в рамках Оманського MTCIT, та Гжегожа Ворхни (Grzegorz Worchna), президента Польського космічного агентства.

Окрім запуску супутника, п’ятирічне співробітництво між залученими сторонами включатиме розробку та виготовлення повної інфраструктури прийому та передачі супутникових зображень. Проєкт буде виконуватися поетапно, включаючи кілька важливих елементів, а саме: проєктування, виготовлення та розробка програмного забезпечення, що дозволить компанії ETCO (International Emerging Technology Company) експлуатувати перший національний CubeSat в Омані; будівництво компаніями TUATARA та SatRevolution наземної станції, що забезпечить зв’язок, управління та передачу даних із запущеним CubeSat; а також навчання персоналу та ознайомлення з передовим досвідом NASA, який отримує компанія SatRevolution в рамках співпраці з компаніями Virgin Orbit і SpaceX для доставки своїх супутників у космос.

Реалізація проєкту сприятиме технологічному розвитку та економічному зростанню Султанату Оман. Супутникові знімки будуть використовуватися для моніторингу сільського господарства, відновлюваної енергетики, видобутку корисних копалин та нафти, прогнозування погоди, моніторингу кордонів та забезпечення національної безпеки країни.

Запуск першого супутника Оману надасть можливість студентам інженерних спеціальностей, дослідникам університетів і засновникам нових компаній отримати знання, практичний досвід і порівняльні переваги для прискорення розвитку космічної індустрії в Султанаті.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України