За оцінкою популярного блогера і астрофізика Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики Джонатана МакДауелла (Jonathan McDowell), розгінний блок Persei з габаритно-масовим макетом корисного навантаження IPN, невдалий запуск якого російською ракетою Angara A5 відбувся 27 грудня з Плесецьку, найближчим часом здійснить неконтрольований вхід в атмосферу Землі. «Об’єкт IPN/Persei, що залишився на низькій орбіті через відказ розгінного блоку Persei, має масу близько 20 тон з паливом (до 3-4 тон без палива). Очікується, що він здійснить неконтрольований вхід в атмосферу Землі між 13:30 UTC і 23:30 UTC 5 січня» (між 15:30 5 січня та 01:30 6 січня за київським часом) – повідомив Дж. МакДауелл у твіттері 5 січня. «Будь-яка шкода від уцілілих уламків буде незначною (може пом’яти дах якогось бідняка, але це не знищить людство)», – додав він.
Іншій експерт з космічних питань, Анатолій Зак (Anatoly Zak), також 5 січня повідомив: «Злощасний космічний буксир Persei завтра впаде на Землю (ось як він виглядає, це серйозно!) Його ~18 тон палива, ймовірно, було вичерпано, тому залишилось близько 3,5 тон металу, які зануряться в атмосферу».
При цьому російські офіційні джерела та багато ЗМІ відзначили випробувальний запуск ракети «Ангара» як успішний. Навіть через два дні після невдалого запуску державна російська служба новин RT опублікувала статтю, в якій говорилося, що розгінний блок «Персей» значно покращить характеристики ракети-носія «Ангара А5». У прес-службі «Роскосмосу» заявили: «Пуск був військовий, не з Байконура, не зі Східного і навіть не з Гвіанського космічного центру, а з військового космодрому. Замовник пуску – Міноборони. Усі коментарі – від військового відомства».