Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

П’ять світових держав зобов’язались запобігти ядерної війни

3 січня лідери п’яти ядерних держав світу прийняли спільну заяву та пообіцяли запобігти розповсюдженню ядерної зброї, а також заявили, що ядерна війна не є варіантом.

У спільній заяві Китай, Франція, Росія, Великобританія та США заявили: «Ми твердо переконані, що подальше поширення такої зброї необхідно запобігти».

Далі в заяві говориться: «Ядерну війну неможливо виграти і ніколи не слід вести».

Було також підтвердження, що «ядерна зброя — доки вона існує — повинна служити оборонним цілям, стримувати агресію та запобігати війні».

Постійні п’ять членів Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй (Р5) погодились «сумлінно вести переговори щодо ефективних заходів, пов’язаних із якнайшвидшим припиненням гонки ядерних озброєнь і ядерного роззброєння, а також щодо договору про загальне та повне роззброєння під суворим і ефективним міжнародним контролем».

Заява була оприлюднена після того, як останній перегляд Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ), який вперше набув чинності в 1970 році, був перенесений із запланованої дати 4 січня на кінець цього року через пандемію COVID-19.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України