Об’єднані Арабські Емірати оголосили про започаткування своєї першої програми з дослідження Венери та поясу астероїдів, в рамках якої в 2028 році буде запущено міжпланетний апарат. За п’ять років він повинен здійснити обліт Венери і відвідати сім астероїдів Головного поясу, на один з яких він здійснить посадку, повідомляє видання The National News.
ОАЕ розпочали свою космічну програму не так давно – перший супутник DubaiSat-1 відправився на навколоземну орбіту в 2009 році, а в 2019 році на МКС прибув перший астронавт країни. Надалі в космос були запущені ще кілька супутників, а в минулому році стартувала міжпланетна програма. У минулому році до Марса вирушив космічний апарат Al Amal, який зараз досліджує атмосферу планети, також ведеться розробка місяцеходу Rashid, який відправиться до Місяця в другій половині 2022 року.
5 жовтня 2021 року віце-президент ОАЕ Мохаммед ібн Рашид оголосив про початок робіт за проєктом нового міжпланетного апарату, метою якого стане дослідження семи астероїдів Головного поясу, розташованого між Марсом і Юпітером. Очікується, що на створення космічного апарату знадобиться сім років, а в процесі його розробки братиме участь Лабораторія фізики атмосфери та космосу (Laboratory for Atmospheric and Space Physics) Університету Колорадо, яка раніше допомагала ОАЕ при створенні Al Amal.
Запуск нової міжпланетної станції в космос запланований на 2028 рік, протягом п’яти років космічний апарат подолає близько 3,6 млрд кілометрів. Спочатку апарат зробить гравітаційні маневри біля Землі і Венери, потім в 2030 році відвідає чотири астероїди, в 2031 – ще один, а в 2032 – ще два, причому останній астероїд повинен стати фінальною крапкою для апарату, який спробує здійснити посадку на його поверхню. Отримані в ході роботи апарату наукові дані допоможуть вченим дізнатися більше про формування Сонячної системи.