Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Після успішних пусків з підводного човна РФ переходить до сертифікаційних випробувань гіперзвукової ракети «Циркон»

За повідомленням ТАСС від 6 жовтня з посиланням на неназване джерело в оборонно-промисловому комплексі РФ, два успішних пуски гіперзвукової ракети «Циркон» з атомного підводного човна «Северодвинськ» відкривають шлях до проведення державних сертифікаційних випробувань з фрегата «Адмірал Горшков» до кінця цього року.

«Після успішних випробувань «Циркону» з підводного човна немає ніяких перешкод для початку державних сертифікаційних випробувань з надводного корабля», – повідомило джерело, додавши, що сертифікаційні випробування повинні початися в листопаді. До кінця року може бути здійснено один або два пуски.

За повідомленням ТАСС, розробник і виробник ракети – Акціонерне товариство «Військово-промислова корпорація “Науково-виробниче об’єднання машинобудування”» утримується від коментарів.

Раніше інше джерело повідомило ТАСС, що льотні випробування гіперзвукової ракети «Циркон» з фрегата «Адмірал Горшков» завершилися успішно.

4 жовтня Міноборони Росії повідомило про два випробувальні пуски ракети «Циркон» з підводного човна проекту 885 “Северодвинськ” з акваторії Білого моря по умовній цілі в Баренцевому морі. Одна ракета була запущена з надводної позиції, а друга – коли підводний човен перебував під водою на глибині 40 м. Системи управління ракетою підводного човна і сама ракета працювали нормально, без збоїв. У міноборони РФ заявили, що цілі випробувань досягнуті. Підводний пуск ракети відпрацьований. Пізніше командувач Північним флотом Олександр Моісеєв доповів міністру оборони Сергію Шойгу, що випробувальні пуски ракет з підводного човна пройшли успішно.

Серійні поставки ракети «Циркон» в РФ заплановані на 2022 рік.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України