Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

ОАЕ та Туреччина обговорили співпрацю у космічній галузі

21 вересня міністр з питань передових технологій Об’єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ) та голова Космічного агентства ОАЕ Сара Аль Амірі (Sarah Al Amiri) зустрілася з послом Туреччини в ОАЕ Тугай Тунчером (Tugay Tuncer), у ході зустрічі сторони обговорили можливість співпраці у дослідженні космосу та передових технологіях.

Міністр Аль-Амірі написала у Twitter: «Сьогодні я зустрілась з послом Туреччини в ОАЕ Тугай Тунчером, щоб обговорити декілька тем, що представляють взаємний інтерес, включаючи посилення двостороннього співробітництва у сферах дослідження космосу та передових технологій. Ми з нетерпінням чекаємо обміну досвідом та передачі знань між двома країнами у різних секторах».

Посол Туреччини в ОАЕ охарактеризував зустріч як плідну і написав у Twitter: «Дякую міністру Аль Амірі за плідну сьогоднішню зустріч. Ми домовились про посилення двостороннього економічного співробітництва у космічній галузі та передових технологій. Величезні можливості для обох країн».

Президент Турецького космічного агентства Сердар Гусейн Йілдірим наступного місяця планує відвідати Міжнародний конгрес астронавтики, що відбудеться у Дубаї 25-29 жовтня.

У лютому Туреччина оголосила про амбітну 10-річну космічну програму, включаючи місії на Місяць і відправлення турецького астронавта в космос, також у лютому зонд «Hope» («Надія») ОАЕ вийшов на орбіту Марса.

У 2018 році президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган підписав розпорядження про створення національного космічного агентства. У січні він говорив з мільярдером SpaceX Ілоном Маском про співпрацю в космічній техніці.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України