Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Новий китайський експериментальний супутник Shiyan-10 відновив роботу на навколоземній орбіті

Після повідомлень про те, що китайський супутник Shiyan-10 вийшов з ладу після запуску ракети, на даний час підтверджено, що супутник був повторно активований і піднімає свою орбіту з початкової висоти розгортання.

27 вересня з китайського космодрому Січан був здійснений пуск ракети-носія Long March 3B/E. Корисне навантаження – супутник Shiyan-10, призначений для тестування нового космічного устаткування в інтересах зміцнення обороноздатності країни. Це був 36-й космічний запуск КНР в цьому році.

Політ ракети-носія Long March 3B/E на всіх етапах виведення корисного навантаження проходив штатно, космічний апарат вийшов на цільову орбіту, однак в роботі бортової апаратури супутника виникли відхилення. Запуск був визнаний частково успішним.

Через добу в Китаї підтвердили виникнення неполадок після виведення на навколоземну орбіту супутника. 28 вересня інформаційне агентство «Сіньхуа» опублікувало офіційне повідомлення: «Політ ракети-носія був нормальним, супутник був точно виведений на орбіту. Під час польоту ракети умови роботи супутника були позаштатними. Конкретні причини аналізуються і вивчаються». Про інші деталі запуску не повідомлялося.

15 жовтня цього року орбіта супутника значно змінилась. Параметри склали 450 x 39927 км x 51.06°, в порівнянні з 168 x 40083 км x 51.04° на попередніх витках, що може свідчити про відновлення контролю над супутником Shiyan-10, який після відділення від носія, за неофіційними даними, мав проблеми з системою електроживлення і сонячних батарей.

17 жовтня Сіаньский центр вимірювань і контролю над супутниками оголосив, що китайські фахівці успішно відновили роботу космічного апарату Shiyan-10, але не назвав причину несправності супутника і поточний робочий стан на навколоземній орбіті.

Китайська серія тестових супутників «Shiyan» («Експеримент») використовується для перевірки новітніх технологій і немає ніяких офіційних подробиць про їх функції і зовнішній вигляд.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України