Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Німецька компанія Isar Aerospace виграла конкурс Європейської комісії з призовим фондом € 10 млн

25 січня мюнхенська компанія Isar Aerospace отримала винагороду € 10 млн ($ 11,3 млн), вигравши конкурс Horizon Prize Європейської інноваційної ради на недорогий космічний запуск. Isar Aerospace працює над розробкою малої ракети-носія Spectrum, перший запуск якої планується здійснити наприкінці 2022 року.

Компанія Isar Aerospace випередила двох інших фіналістів конкурсу: Rocket Factory Augsburg, німецького розробника малих ракет-носіїв, та іспанську компанію Payload Aerospace, яка працює над невеликою пусковою установкою багаторазового використання. Загалом у конкурсі взяли участь 15 претендентів.

Isar Aerospace вже зібрала понад € 150 млн для фінансування розробки ракети Spectrum, призначеної для виведення на низьку навколоземну орбіту корисного навантаження вагою до 1000 кг. Компанія розширила завод з виробництва ракети, а також створила випробувальний полігон двигунів у Швеції.

За словами головного комерційного директора Isar Aerospace Стелли Гіллен (Stella Guillen), компанія використає грошовий приз для підтримки науково-дослідної діяльності та розбудови інфраструктури компанії. На теперішній час проводяться випробування двигунів для Spectrum, а також інших компонентів ракети-носія. Ця робота дозволяє компанії дотримуватися графіку підготовки до першого запуску з пускової площадки Андойя у Норвегії наприкінці цього або на початку наступного року.

За оцінкою представників європейської космічної галузі, винагорода є ознакою зростаючої ролі Європейської комісії у підтримці європейської індустрії запуску, включаючи пропонований «Альянс запуску», в якому беруть участь як відомі компанії, так і компанії, що розвиваються.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України