Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Astroscale призупинила демонстрацію видалення космічного сміття після виявлення аномалії

26 січня компанія Astroscale повідомила, що призупинила спробу автономного захоплення супутника на орбіті після виявлення «аномальних умов стану космічного апарату». 175-кілограмовий обслуговуючий космічний апарат компанії готувався 25 січня здійснити спробу після того, як відокремив 17-кілограмовий супутник-клієнт, який виступав у якості сміття для серії демонстрацій на орбіті. На відміну від першого тесту, проведеного 25 серпня 2021 року, коли обслуговуючий апарат успішно використав свій магнітний механізм, щоб звільнити та знову захопити клієнта, теперішня демонстрація була спрямована на використання автономних можливостей для більш масштабної місії.

В Astroscale заявили, що під час підготовки до повторного захоплення компанія виявила аномалію після того, як обслуговуючий супутник почав «автономну навігацію, підтримуючи постійну та безпечну відстань до клієнтського космічного апарату на кількох орбітах». «Заради безпеки місії ми вирішили не продовжувати спробу захоплення, поки аномалії не будуть вирішені», – повідомила компанія Astroscale. «Обидва космічні апарати працюють і безпечно розділені. Ми спілкуємося з агентствами, регулюючими органами, мережами космічного спостереження та нашими орбітальними сусідами». Компанія додала, що все ще планує продовжити демонстрацію End-of-Life Services by Astroscale (ELSA-d) і «надасть оновлення якомога швидше».

Окрім того, що остання демонстрація була автономною, вона була спрямована на повторне захоплення супутника-клієнта після його запуску на набагато більшу відстань, ніж під час серпневого тесту, при цьому вперше мали застосовуватися повномасштабні операції виявлення та зближення. Для серпневої демонстрації обслуговуючий супутник і клієнт були відокремлені на кілька сантиметрів. Зараз, за інформацією Astroscale, відстань між супутниками становить десятки метрів.

Супутники перебувають на низькій навколоземній орбіті з моменту їх спільного запуску на ракеті «Союз» 22 березня 2021 року. Astroscale планує розпочати фазу контрольованого виходу з орбіти після завершення основних демонстраційних елементів ELSA-d.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України