Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Німецька компанія HyImpulse відмовляється від британського космодрому SaxaVord на користь Австралії для першого запуску своєї ракети

Німецький стартап HyImpulse Technologies оголосив, що здійснить перший запуск своєї суборбітальної ракети-носія SR75 з випробувального полігону Southern Launch Koonibba в Австралії.

Перший запуск ракети SR75 спочатку планувалося здійснити з космодрому SaxaVord у Шотландії. Компанія HyImpulse навіть отримала ліцензію на запуск від Управління цивільної авіації Великої Британії для цієї місії.

14 листопада на виставці Space Tech Expo у Бремені, Німеччина, компанія HyImpulse оголосила, що тепер вона планує перший запуск своєї ракети SR75 зі стартового комплексу Southern Launch в Австралії. На даний час планується, що запуск буде здійснено у березні 2024 року. HyImpulse заявила, що незабаром розпочне транспортування обладнання для запуску місії. Компанія також заявила, що перебуває на завершальній стадії отримання необхідної ліцензії на запуск від Управління космічного регулювання Австралії. Цим процесом в основному займається Southern Launch від імені HyImpulse.

«Те, що компанія Southern Launch керує підготовкою нашого запуску, означає, що ми можемо зосередитися на ракеті та використати наш досвід найкращим чином», — сказав технічний директор HyImpulse Ульріх Фішер.

Відповідно до прес-релізу, опублікованого 15 листопада, HyImpulse розпочала обговорення контракту з космодромом SaxaVord щодо «надання засобів і послуг для майбутніх запусків».

Відмова від космодрому SaxaVord є різкою зміною для HyImpulse. У жовтні компанія подавала заяву до регулятивних органів Шотландії, у якій стверджувала, що демонстраційна місія SR75 відбудеться з SaxaVord і що це відбудеться у IV кварталі 2023 або у І кварталі 2024 року. Зазначалося, що ця місія стане запуском найбільшої ракети, запущеної вертикально у Великій Британії на сьогоднішній день».

Таким чином, менше місяця тому компанія HyImpulse повідомляла уряд Шотландії, що планує запуск із SaxaVord. Що змінилося?

Можливо, це якось пов’язано з призупиненням будівельних робіт на SaxaVord. У серпні було повідомлено, що компанія SaxaVord надала будівельникам космодрому «відпустку, оскільки проєкт випереджає графік». Однак, здається, це не так.

Відповідаючи на питання про зміну, співдиректор HyImpulse Крістіан Шмірер пояснив, що зміна місця першого запуску була необхідна через «причини розкладу» з особливим посиланням на наземну інфраструктуру.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України