Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Хорватія представила свій перший супутник-кубсат CroCube

На початку листопада у столиці Хорватії Загребі, в інноваційному центрі ZICER, був представлений перший хорватський супутник CroCube.

Супутник CroCube буде передано компанії SpaceX, яка виведе його на орбіту у місії “Transporter-10” з бази Ванденберг у Каліфорнії в лютому 2024 року.

CroCube — наносупутник класу «1U Cubesat» розміром 10x10x10 см і вагою 1,1 кг. На ньому встановлені камера UCAM III, радіоприймачі з цифровим ретранслятором, технологічний експеримент Astrotron 1000, карта пам’яті microSD, уламок метеорита Grascina та інше необхідне для роботи супутника обоаднання – антени, комп’ютери, акумулятор, сонячні батареї та система електроживлення, модуль GPS-навігації.

CroCube буде виведено на орбіту висотою 510 км, і планується, що він буде пролітати над Хорватією шість разів на день. Від CroCube не залишиться жодного космічного сміття, оскільки воно згодом потрапить в атмосферу та згорить.

Загальна вартість місії – € 130 000.

Метою місії CroCube є започаткування космічної промисловості та економіки в Хорватії, створення нових робочих місць та знань у космічному секторі.

Хорватія є єдиною країною в Європі, яка не має власного супутника в космосі, і керівник місії Даніела Йович зазначила, що це історичний момент для Хорватії та її майбутнього в космосі.

«Це перший крок до визнання наявного потенціалу та створення передумов для розвитку місцевих компаній та інновацій у космічній сфері. Наша команда з 30 членів за останні півтора роки визначила приблизно шість місцевих компаній, готових до викликів космічної галузі. Ми впевнені, що наш приклад із запуском CroCube спонукає ще більше компаній та експертів сміливо мріяти та втілювати свої мрії про космос. Перший хорватський кубсад є доказом того, що доступ до космосу з Хорватії можливий», – підсумувала Йович.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України