Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Нідерландський стартап Hiber відмовився від планів з розробки власного супутникового угруповання для надання послуг Інтернету речей

У листі від 24 вересня до Федеральної комісії зв’язку США (Federal Communications Commission, FCC) компанія Hiber заявила, що відмовляється від своїх ліцензій на експлуатацію супутникового угруповання з 24 супутників та 10 000 терміналів, які б використовували ці супутники.

На сьогоднішній день компанія запустила чотири супутники. Перші два були запущені наприкінці 2018 року як корисні навантаження для місій ракет-носіїв PSLV та Falcon 9. Третій був запущений в рамках чергової місії Falcon 9 на умовах спільного  використання у січні 2021 року, а четвертий – як вторинне корисне навантаження під час запуску ракети-носія «Союз-2» у березні 2021 року. При цьому компанія Hiber заявила, що два з них більше не працюють, а два інших мають технічні проблеми, які «перешкоджають Hiber розгорнути очікувану комерційну службу з надання послуг». Компанія не уточнила ці проблеми, але заявила, що «діагностування та усунення технічних проблем було б непомірно коштовним». Компанія не розкриває, які два з чотирьох супутників більше не працюють, а які з двох зіткнулися з технічними проблемами.

Згідно з заявою Hiber, відсутність діючих супутників не дозволяє компанії отримувати прибуток. Крім того, пандемія «стала руйнівною для можливостей Hiber отримати додаткові інвестиції для підтримки будівництва решти супутників», оскільки її керівники в Нідерландах не змогли поїхати до США для зустрічі з потенційними інвесторами.

Однак у березні Hiber залучила € 26 млн ($ 30 млн) з Фонду Європейської інноваційної ради та приватних інвесторів. Тоді компанія заявила, що працює над своїм «власноруч розробленим супутниковим угрупованням» для послуг Інтернету речей. «Кошти будуть використані для подальшого розширення супутникової мережі та зростання клієнтської бази», – йшлося у заяві компанії від 30 березня.

Крім того, нещодавно компанія у своїх заявах називала себе «стартапом у сфері надання послуг промислового Інтернету речей», зокрема в заяві від 13 вересня, у якій було  оголошено про угоду з енергетичною компанією Shell щодо надання послуг з моніторингу свердловин. Ці послуги використовують «супутникову технологію», – йдеться в заяві компанії, але не згадується про власні супутники Hiber.

Замість цього Hiber надаватиме послуги інтернету речей, використовуючи можливості сторонньої супутникової системи, яка не названа.

У своєму листі до FCC компанія Hiber заявила, що для надання послуг Інтернету речей вона покладається на інші супутникові мережі. «Hiber змінила свої бізнес-операції і має намір надавати послуги Інтернету речей за рахунок орендованих потужностей сторонньої супутникової мережі», – заявили в компанії, при цьому не назвавши цю супутникову мережу.

У листі про відмову від ліцензії Hiber визнала, що заборгувала FCC виплату за умовчанням у розмірі $ 1,92 млн, виплачену у вигляді гарантійної застави. Компанія попросила FCC відмовитися від цього платежу, аргументуючи це тим, що вона добросовісно докладала зусиль для розгортання супутникового угруповання, витративши на це близько € 28 млн. У випадку відмови FCC відмінити виплату, Hiber попросила зменшити її на третину, наголошуючи на тому факті, що вона запустила 4 супутники з мінімально необхідних 12, необхідних для уникнення зобов’язання поручителя.

Компанія Hiber була одним із кількох стартапів, які планували угруповання малих супутників для надання послуг Інтернету речей, шукаючи свою частину, на їхню думку, зростаючого ринку під’єднання пристроїв до Інтернету, особливо у віддалених місцях, які не обслуговуються наземними мережами.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України