Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Наземні засоби Космічних військ ПКС РФ прийняли на управління запущений в інтересах МО РФ космічний апарат

Запущений 5 лютого з космодрому Плесецьк за допомогою ракети-носія «Союз 2.1а/Фрегат-М» КА (імовірно, «Neitron 14F01») виведено на цільову орбіту та прийнято на управління наземними засобами Головного випробувального космічного центру ім. Г.С.Тітова Космічних військ Повітряно-космічних сил (ПКС) РФ.

Старт ракети-носія «Союз-2.1а» та виведення на орбіту космічного апарату пройшли у штатному режимі.

З КА встановлено та підтримується стійкий телеметричний зв’язок. Бортові системи космічного апарату працюють у штатному режимі.

Після прийняття на управління КА надано порядковий номер «Космос-2553».

Технологічний КА «Космос-2553» оснащений новими бортовими приладами та системами для їх випробування в умовах дії радіації та важких заряджених частинок.

У забезпеченні запуску космічного апарату було задіяно понад 70 бойових розрахунків, а також понад 40 засобів управління космічними апаратами, систем та комплексів збору, обробки та відображення телеметричної інформації з’єднань та військових частин 15 армії ПКС особливого призначення.

Згідно з попередженнями про повітряний рух, опублікованими напередодні запуску, місія була спрямована на орбіту з нахилом 67° до екватора, що відповідає нахилу, який використовується російським угрупованням радіоелектронного розвідки Liana, однак супутникам Pion та Lotos, що входять до цього угруповання, не був потрібний розгінний блок «Фрегат» для виведення на визначені низькі орбіти.

За даними радіолокаційного відстеження 18-ї ескадрильї космічного управління Космічних сил США, КА «Космос-2553» вийшов на орбіту висотою 1 987 Х 1 995 км з нахилом 67,08°до екватора та орбітальним періодом 126,99 хвилини.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України