Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

«Роскосмос» та Китай підписали угоду про взаємодоповнюваність систем ГЛОНАСС та Beidou

Пакет із 16 міжурядових, міжвідомчих та комерційних документів, включаючи спільну російсько-китайську заяву про міжнародні відносини, був прийнятий у рамках візиту президента РФ В.Путіна до Китаю. Серед іншого було підписано Угоду про співпрацю у галузі забезпечення взаємодоповнюваності ГЛОНАСС та Beidou.

4 лютого 2022 року Держкорпорація «Роскосмос» та Комісія з китайської супутникової навігаційної системи підписали угоду щодо співробітництва у галузі забезпечення взаємодоповнюваності глобальних навігаційних супутникових систем ГЛОНАСС та Beidou у частині системних шкал часу.

Довгостроковою метою російсько-китайського співробітництва у сфері забезпечення взаємодоповнюваності ГЛОНАСС та Beidou визначено надання навігаційних послуг за рахунок використання сигналів обох глобальних навігаційних супутникових систем. Однією з таких умов є узгодження системних шкал часу ГЛОНАСС та Beidou з прив’язкою до міжнародної шкали UTC.

Режим спільного використання сигналів ГЛОНАСС та Beidou дозволить знизити ризики у навігаційному забезпеченні споживачів у разі порушень у функціонуванні окремих глобальних навігаційних супутникових систем, підвищити точність та надійність вирішення навігаційних завдань.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України