Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

NASA запустить першу місію захисту від астероїдів наприкінці листопада

NASA запустить мініатюрний космічний апарат, який має врізатися в астероїд: це стане першим випробуванням технології запобігання катастрофам, які загрожують Землі у разі зіткнення з великим небесним тілом, повідомило аерокосмічне відомство США під час прес-конференції 4 листопада.

Як передбачається, місію Double Asteroid Redirection Test (DART) буде запущено наприкінці листопада. Її метою стане невеликий навколоземний астероїд Діморфос, що обертається навколо більшого астероїда Дідімоса.

Діаметр Діморфоса становить близько 150 м, і він не становить небезпеки для Землі. У свою чергу розміри апарату DART у сто разів менші від цього астероїду, з яким він повинен зіткнутися на швидкості 24 тисячі кілометрів на годину.

«Ми не плануємо, що він знищить астероїд. Він просто повинен дати йому легкий поштовх і змінити його орбіту. Ця зміна має бути в межах одного градуса», – повідомила на прес-конференції координатор проекту Ненсі Чейбот (Nancy Chabot).

За словами інженера лабораторії прикладної фізики ім. Джона Хопкінса Елени Адамс (Elena Adams), місія триватиме близько 10 місяців, протягом яких фахівці лабораторії проведуть безліч тестів, використовуючи телескоп DRACO, а також перевірять низку демонстраційних технологій NASA. Вона підкреслила, що під час польоту буде перевірено розроблену NASA систему пошуку та самонаведення апарату SMART Nav, яка почне працювати за годину до зближення з астероїдом. Він перейде зі спостереження за великим астероїдом Дідімосом на менший Діформос, після чого візьме курс на зіткнення. Під час зіткнення DART спробує змінити траєкторію польоту астероїда, після чого фахівці лабораторії почнуть спостереження та аналіз його поведінки за допомогою наземних телескопів та LICIACube, невеликого супутника, розробленого Італійським космічним агентством.

Виведення в космос апарату DART за допомогою ракети-носія Falcon-9 призначено на 24 листопада з бази Космічних сил США Ванденберг у Каліфорнії. За планом DART досягне астероїда Дідімос у вересні 2022 року, коли той перебуватиме за 11 млн км від Землі.

Вартість місії DART становить $ 330 млн.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України