Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

МО США представило новий звіт про військову потужність Китаю

3 листопада МО США оприлюднило щорічний звіт про військові та безпекові подій за участю Китаю (Military and Security Developments Involving the People’s Republic of China), який зазвичай називають «Звітом про військову потужність Китаю».

У доповіді міститься інформація про національну стратегію Китаю, цілі зовнішньої політики, економічні плани та військовий розвиток.

Ключовим відкриттям у доповіді є досягнення Китаю у своєму ядерному потенціалі, зокрема те, що прискорені темпи ядерної експансії можуть дозволити Китаю мати до 700 ядерних боєголовок до 2027 року.

Звіт також показує, що Китай, можливо, вже створив ядерну тріаду, яка включає в себе здатність запускати ракети з повітря, землі та моря.

Представники МО США відмітили, що армія Китаю прагне модернізувати свої можливості та підвищити майстерність у всіх сферах ведення війни, щоб об’єднані сили Китаю могли проводити наземні, повітряні та морські операції, а також діяти у космосі та проти загроз з космосу, у радіоелектронній війні та у кіберпросторі.

Зокрема, у звіті повідомляється, що у складі Стратегічних сил підтримки (Strategic Support Force) є Департамент космічних систем (Space Systems Department), який відповідає майже за всі космічні операції, включаючи космічні запуски; спостереження за космосом; космічне інформаційне забезпечення; космічну телеметрію, стеження та контроль; ведення бойових дій у космосі. КНР офіційно визнав космос новою сферою ведення війни у своїй Білій книзі 2015 року, і очікує, що космос відіграватиме важливу роль у майбутніх конфліктах, дозволяючи наносити точні удари на великій відстані та позбавляючи противника у використанні систем управління, зв’язку, інформатизації, розвідки та спостереження (C4ISR).

Департамент космічних систем (КС) управляє вісьмома базами, основними завданнями яких є запуск, відстеження, дослідження, розробка та експлуатація супутників, життєво важливих для китайської архітектури C4ISR. Департамент КС управляє станціями стеження, телеметрії та командування в Намібії, Пакистані та Аргентині. Департамент КС також управляє кораблями космічної підтримки Yuan Wang, які відстежують запуски супутників і міжконтинентальних балістичних ракет (МБР).

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України