Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

NASA замовить у компанії SpaceX ще три комерційні польоти екіпажу

3 грудня NASA оголосило про намір придбати у компанії SpaceX ще три комерційні місії на МКС на кораблях Crew Dragon в рамках контракту Commercial Crew Transportation Capability (CCtCap), як захист від подальших затримок у сертифікації корабля Boeing CST-100 Starliner для забезпечення безперервного доступу до МКС.

Ці місії будуть доповненням до шести «післясертифікаційних місій» (“post-certification missions” або PCM), які SpaceX виграла в рамках попереднього контракту на $ 2,6 млрд на послуги CCtCap у 2014 році. У повідомленні NASA не вказується ціна цих трьох нових місії.

Спочатку NASA передбачало, що компанії SpaceX і Boeing будуть запускати свої місії по черзі, припускаючи, що космічні кораблі обох компаній будуть сертифіковані приблизно в один і той же час. Однак Boeing ще не здійснив місію Starliner з екіпажем, а його другий випробувальний політ без екіпажу, OFT-2, був відкладений на деякий час у 2022 році.

Фактично це дає додатковий буфер для будь-яких затримок зі Starliner і означає, що SpaceX завершить початковий план контракту ще до першої операційної місії корабля від Boeing. Таким чином, у SpaceX буде контракт на 9 польотів на МКС. В NASA окремо підкреслюють, що необхідність у додаткових польотах очікується вже у 2023 році. На даний момент компанія SpaceX за контрактом запустила 3 місії з 6 (Crew-1, Crew-2 і Crew-3). Запуск Crew-4 планується 15 квітня 2022 року, Crew-5 – 25 жовтня 2022 року, а Crew-6 – у березні 2023 року.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України