Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

NASA випустило нове Керівництво з передової практики космічної безпеки

Оскільки космічні місії та технології стають все більш взаємопов’язаними, NASA випустило першу версію свого Керівництва з передової практики космічної безпеки (Space Security Best Practices Guide), щоб посилити зусилля із забезпечення кібербезпеки місій для космічної діяльності як державного, так і приватного секторів.

Керівництво є важливою віхою в прагненні NASA забезпечити довговічність і відмовостійкість своїх космічних місій і слугуватиме ресурсом для підвищення їхньої безпеки та надійності.

Крім того, Керівництво з передової практики космічної безпеки було розроблено для того, щоб принести користь користувачам за межами NASA – міжнародним партнерам, представникам промисловості та іншим особам, які працюють у сферах освоєння та дослідження космосу, що розвиваються. Керівництво призначене для надання консультацій з безпеки місіям, програмам або проєктам будь-якого масштабу.

«У NASA ми усвідомлюємо важливість захисту наших космічних місій від потенційних загроз і вразливостей, – сказала Місті Фінікал, заступниця головного радника з питань захисту підприємств у NASA. – Цей посібник є результатом колективних зусиль, спрямованих на запровадження набору принципів, які дозволять нам визначати та зменшувати ризики, а також забезпечувати постійний успіх наших місій як на орбіті Землі, так і за її межами».

З точки зору як інформаційних систем, так і операційних технологій, космічні системи стають все більш інтегрованими та взаємопов’язаними. Ці розробки приносять переваги – NASA та інші організації мають безпрецедентні нові можливості для роботи, спілкування та збирання даних у космосі. Але нові складні системи також можуть мати вразливі місця. У своєму новому керівництві NASA прагне надати передові практики для адаптації до цих нових викликів і впровадження заходів безпеки.

Керівництво відображає постійну відданість NASA допомагати у розробці чітких принципів кібербезпеки для своїх космічних систем, закріплених у Стандарті захисту космічних систем (Space System Protection Standard). Агентство розробило керівництво для подальшої підтримки цілей Директиви 5 щодо космічної політики «Принципи кібербезпеки для космічних систем».

NASA збиратиме відгуки з боку космічної спільноти, щоб інтегрувати їх у майбутні версії керівництва.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України