Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

NASA відкладає проведення тестування надважкої ракети SLS

2 лютого NASA об’явило, що відкладає виведення надважкої ракети Space Launch System (SLS) зі складального цеху (Vehicle Assembly Building, VAB) до стартової площадки 39B для проведення тесту із заправки пальним, так званої «мокрої генеральної репетиції». Раніше об’являлось, що цей тест планується у середині лютого.

Заступник адміністратора NASA з розробки дослідницьких систем Том Уітмейєр (Tom Whitmeyer) повідомив, що цей тест, ймовірно, відбудеться в середині березня.

На відміну від грудня, коли проведення тесту, запланованого на першу половину січня, було відкладено через несправний контролер двигуна RS-25, у даній ситуації NASA не об’явило про конкретну причину затримки.

«У нас просто є багато речей, які нам потрібно закрити», – сказав Т.Уітмейєр. «Це велика машина. Є багато технічних моментів, які потрібно доопрацювати».

«Насправді ми не працюємо над чимось надважливим», – додав Майк Болджер (Mike Bolger), керівник з наземних систем NASA. «Це просто обсяг роботи, і ми дуже прискіпливо стежимо за тим, щоб бути готовими».

Як пізніше пояснив на брифінгу М.Болджер та інші представники NASA, складальний цех (VAB) у центрі NASA ім. Кеннеді, де відбувається складання SLS та інтеграція корабля Orion, не опалюється, так як зазвичай у січні середня нічна температура у цій місцевості не опускається нижче 17-20 °C. Але цього року у січні окремими ночами температура падала до 5°C. У таких умовах деякі клеї та герметики втрачали свої властивості, що унеможливлювало окремі операції зі збирання ракети. Ця та інші складнощі змусили керівництво місії додати час на підготовчі роботи.

Ця затримка виключає запуск місії «Артеміда 1» – першого запуску ракети SLS з космічним кораблем Orion без екіпажу навколо Місяця, в березні, на що раніше сподівались посадовці Агентства. На даний час NASA розглядає двотижневі вікна з 8 по 23 квітня і орієнтовно з 7 по 21 травня як можливі терміни запуску місії «Артеміда 1».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України