Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

NASA выбрало две гелиофизические исследовательские миссии

NASA вибрало космічний апарат для вивчення сонячної корони і кластер малих супутників для моніторингу турбулентності сонячного вітру як наступні геліофізичні місії класу Explorer.

10 лютого NASA оголосило, що вибрало Multi-slit Solar Explorer (MUSE) і HelioSwarm як свої наступні дві місії геліофізичних досліджень середнього класу (Medium-Class Explorer, MIDEX). Обидві місії були вибрані серед п’яти пропозицій, на які NASA уклало контракти на дослідження в серпні 2020 року.

Місія MUSE працюватиме на орбіті Землі, спостерігаючи за Сонцем в екстремальних ультрафіолетових хвилях, щоб краще зрозуміти механізми, які нагрівають корону, розріджену верхню атмосферу Сонця, до температури понад мільйон градусів Цельсія. MUSE також зможе спостерігати сонячні спалахи та викиди корональної маси, які сприяють високій температурі корони.

«MUSE має на борту два унікальні нові телескопи, які дозволять нам отримувати зображення та діагностувати властивості газів у гарячій сонячній атмосфері з набагато вищою роздільною здатністю та в 100 разів швидше, ніж це було можливо раніше», – заявив Барт ДеПонтьє (Bart DePontieu), головний дослідник місії MUSE в Центрі передових технологій компанії Lockheed Martin. Центр, який керував іншими космічними науковими місіями, керуватиме місією MUSE.

Місія HelioSwarm матиме космічний корабель-хаб і вісім менших космічних апаратів, розгорнутих з нього. Разом вони будуть вимірювати коливання магнітного поля та рухи сонячного вітру, відомі як турбулентність сонячного вітру.

«Турбулентність у космосі допомагає підтримувати Всесвіт гарячим, але ми дуже мало знаємо про те, як це працює. Багато космічних вчених чекали на цю місію десятиліттями», – сказав Харлан Спенс (Harlan Spence) з Університету Нью-Гемпшира, головний дослідник HelioSwarm. «Я також у захваті від HelioSwarm через його нову реалізацію: рій з дев’яти космічних апаратів HelioSwarm, які танцюють один навколо одного на орбіті, створюючи конфігурацію, необхідну для виявлення космічної турбулентності».

Місія HelioSwarm буде управлятися Дослідницьким центром Еймса NASA і має прогнозовану вартість $ 250 млн. Очікувана вартість MUSE становить $ 192 млн. NASA встановило обмеження витрат у розмірі $ 250 млн, без урахування запуску, у своєму запиті на подання пропозицій про можливості проведення геліофізичних досліджень середнього класу, оголошеному у 2019 році. NASA не оголосило, коли буде запущено HelioSwarm або MUSE. У повідомленні про запит пропозицій, NASA зазначило, що місії-переможці повинні бути готові до запуску до лютого 2026 року.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України