Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

NASA уточнює строки місій «Артеміда» на Місяць

9 листопада, в ході обговорення планів місії «Артеміда», проведеного адміністрацією Байдена-Харріс, керівництво NASA окреслило хід реалізації планів дослідження Місяця та пов’язані з цим проблеми, а також підтвердило довгострокове зобов’язання щодо дослідження Місяця і відправки астронавтів на Марс.

Проведене обговорення сталося після нещодавнього рішення судді підтримати вибір NASA компанії SpaceX для розробки та демонстрації місячного апарату для повернення астронавтів на Місяць вперше за понад 50 років.

Адміністратор NASA Білл Нельсон очолив розмову, окресливши плани щодо ранніх місій «Артеміди», які прокладуть шлях для місій на поверхні Місяця.

«Ми задоволені оцінкою Федерального суду США процесу вибору джерела NASA для системи посадки людини (human landing system, HLS), і ми вже відновили переговори зі SpaceX. Ми обидва прагнемо повернутися до спільної роботи та встановити новий графік для початкових демонстраційних місій на Місяці», – сказав Нельсон. «Повернення на Місяць якомога швидше є пріоритетом агентства. Однак, з огляду на недавній судовий процес та інші фактори, перша посадка людини в рамках місії «Артеміда», ймовірно, відбудеться не раніше 2025 року».

До місії з висадки на Місяці NASA зосередилося на льотних безпілотних випробуваннях «Артеміда І» та місії навколо Місяця «Артеміда ІІ». Нельсон оголосив, що вартість розробки космічного корабля Orion становить $ 9,3 млрд з 2012 фінансового року до першого льотного випробування з екіпажом не пізніше травня 2024 року (попередня оцінка вартості програми «Артеміда ІІ» становила $ 6,7 млрд). Місія Artemis II полягає у польоті астронавтів на борту корабля Orion в космос, дальше ніж людина будь-коли подорожувала, приблизно на 40 000 миль, навколо Місяця, та поверненням додому.

Ці місії, а також майбутня демонстраційна місія безпілотного посадкового апарату SpaceX передуватимуть місії висадки на Місяць екіпажу «Артеміда ІІІ».

Серед проблем, які NASA вирішувало при освоєнні глибокого космосу, Нельсон відмітив, що затримка висадки на Місяць пов’язана, зокрема, з технічними проблемами розробки, майже семимісячною затримкою через судовий позов компанії Blue Origin щодо системи HLS, внаслідок чого Конгрес не виділив достатньо коштів для розробки HLS, а також пандемією COVID-19. Через ці фактори досягнення цілі адміністрації Трампа щодо висадки на Місяці до 2024 року визнано технічно неможливим.

Довідково: У пропозиції до бюджету на 2021 фінансовий рік, останній рік адміністрації Трампа, NASA запросило на розробку системи HLS $ 3,3 млрд, але Конгрес виділив лише $ 850 млн.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України