Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

NASA та SpaceX розслідують причини затримки відкриття парашута вантажного корабля Dragon

2 лютого NASA повідомило, що один із чотирьох парашутів на космічному кораблі Cargo Dragon відкрився пізніше, ніж три інші, під час приводнення біля узбережжя Флориди 24 січня після завершення місії CRS-24 з поповнення запасів МКС.

Подібна ситуація склалася під час приводнення пілотованого космічного корабля Crew Dragon місії Crew-2 в листопаді 2021 року.

В обох випадках відстаючі парашути повністю розкрилися, і капсули благополучно приземлилися. NASA та SpaceX розслідують цей інцидент і планують завершити аналіз даних до запуску місії Crew-4 у квітні та повернення космічного корабля Crew Dragon з екіпажем Crew-3, який зараз знаходиться на МКС.

NASA спочатку не розкривало інформацію про проблему з парашутом місії CRS-24, але один з керівників Агентства натякнув на це минулого тижня. «Зараз ми бачили пару випадків розкриття із затримкою четвертого парашуту під час повернення вантажного корабля та корабля з екіпажем», – сказав заступник керівника NASA Боб Кабана під час заходу у День пам’яті загиблих астронавтів країни в штаб-квартирі NASA 27 січня.

Його коментарі були відповіддю на запитання про «нормалізацію відхилень», концепцію, при якій організації ігнорують дані, які виходять за межі норми, оскільки вони не викликають негайної проблеми з безпекою, але можуть створити небезпеку у довгостроковій перспективі. Нормалізація відхилень була фактором двох аварій шатлів Challenger та Columbia. «Нам потрібно переконатися, що ми розуміємо модель, яка у нас є, що у нас все в порядку, коли ми рухаємося вперед», – сказав Боб Кабана. «Це вимагатиме невеликого вивчення, а не просто прийняття того, що це нормально, нічого поганого не сталося».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України