Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

NASA сподівається на перший запуск надважкої ракети SLS у березні

Офіційні особи NASA сподіваються, що перший запуск ракети Space Launch System (SLS) все ще може відбутися в березні, незважаючи на затримку запуску ключових випробувань апарату для до середини лютого.

У повідомленні про підготовку до місії «Артеміда 1», опублікованому 5 січня, NASA повідомляло, що очікує встановити ракету SLS для стартового комплексу 39B в середині лютого для тесту на заправку і відлік часу, який називається «мокрою генеральною репетицією». Після цього тесту SLS повернеться в будівлю зборки (VAB) для останніх приготувань, перш ніж повернутися на майданчик для запуску.

11 січня на конференції SpaceCom заступник адміністратора NASA Боб Кабана (Bob Cabana) заявив: «Сподіваюсь, ми завершимо всі випробування, включаючи «мокру генеральну репетицію» в лютому, а потім, сподіваюся, запуск у березні».

Незважаючи на оптимізм чиновників NASA, деякі представники промисловості скептично ставляться до того, що запуск у березні можливий. Вони вказують на низку затримок на попередніх етапах підготовки до місії, що робить ймовірним те, що під час «мокрої генеральної репетиції» виникнуть проблеми, що відкладе запуск на квітень або навіть пізніше.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України