Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Astra готується до першого запуску своєї РН з мису Канаверал

Цього тижня на космодромі Космічних сил США на мисі Канаверал розпочаті випробування першого польоту невеликої супутникової пускової установки Astra з космодрому після успішної демонстраційної місії компанії з Аляски у листопаді минулого року.

Ракета-носій компанії Astra, яка отримала назву Rocket 3.3 і відома за своїм бортовим номером LV0008, була відправлена зі штаб-квартири і заводу компанії в Аламеді, штат Каліфорнія, на мис Канаверал для випробувань перед запуском у цьому місяці.

Заснована в 2016 році, компанія Astra прагне проводити щоденні запуски малих супутників, орієнтуючись на ринкову нішу запуску, обмежену компаніями Rocket Lab, Virgin Orbit і Firefly Aerospace, кожна з яких спеціалізується на малих ракетах-носіях.

Rocket 3.3 компанії Astra в її поточній конфігурації має висоту 43 фути (13,1 м) і діаметр 4,3 фута (1,3 м).

Якщо все піде за планом, Rocket 3.3 може злетіти 18 січня, з вікном запуску між 13:00 та 16:00 EST (18:00-21:00 UTC). Ракета виведе на орбіту шість малих супутників формату CubeSats в рамках програми NASA Venture Class Launch Services (VCLS). За цією програмою Astra отримала від NASA контракт вартістю $ 3,9 млн на комерційні запуски малих супутників.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України