Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

NASA обирає 12 компаній для співпраці в розробці ключових технологій

25 квітня NASA повідомило про те, що відібрало 16 пропозицій від 12 компаній у рамках ініціативи «Оголошення про можливість співпраці 2022» (2022 Announcement of Collaboration Opportunity, ACO) для вдосконалення можливостей і технологій, пов’язаних з цілями стратегії NASA «Від Місяця до Марса». Група американських галузевих команд проведе випробування нової конструкції шин місяцехода, розробить роботизовану систему живлення, створить пристрій з електричним приводом для з’єднання ліній передачі палива в космосі та багато іншого.

Згідно з нефінансованими угодами про космічний акт (Space Act Agreements), NASA надасть доступ до своїх унікальних об’єктів і технічних знань, що дозволить агентству безпосередньо підтримувати продовження розробки перспективних технологій без передачі засобів.

«Ділячись нашими знаннями та можливостями з американськими компаніями, NASA допомагає розвивати можливості, які обіцяють принести користь нашим цілям і всій аерокосмічній галузі, – сказав Джим Рейтер (Jim Reuter), помічник адміністратора, керівник Управління місії космічної техніки (Space Technology Mission Directorate, STMD) у штаб-квартирі агентства у Вашингтоні. – Ці нагороди дозволяють нам працювати як з малими, так і з великими компаніями, щоб просувати деякі з найважливіших технологій для майбутніх досліджень».

Вибрані пропозиції, згруповані за компаніями та відповідними партнерськими центрами NASA:

Компанія Aerojet Rocketdyne в Ель-Сегундо, Каліфорнія (два варіанти)

– Демонстрація двигуна LOX-LH2, повністю виготовленого на основі адитивного виробництва – Центр космічних польотів ім. Джорджа Маршалла (NASA Marshall);

– Швидкороз’єднувальна муфта з електричним приводом для передачі кріогенного палива на навколомісячній орбіті та поверхні Місяця – NASA Marshall.

Компанія Blue Origin у Кенті, Вашингтон (два варіанти)

– Адитивне виробництво за допомогою тертя з перемішуванням – Дослідницький центр Ленглі (NASA Langley) і NASA Marshall;

– Металева система теплового захисту – Дослідницький центр Еймса (NASA Ames) і NASA Langley.

Компанія Boeing в Арлінгтоні, штат Вірджинія

– Інструмент зі складною кривизною та висувним штифтом для зварювання тертям з перемішуванням – NASA Marshall.

Компанія Canopy Aerospace в Денвері

– Низьковартісні багаторазові підкладки для системи термозахисту як альтернатива термобар’єру з підвищеним вмістом оксиду алюмінію – NASA Ames.

Корпорація Lockheed Martin у Бетесді, Меріленд (три варіанти)

– Заготовки, зварені тертям з перемішуванням, для складних формованих виробів – NASA Langley;

– Технології виробництва термопластичних композитів у космосі – Дослідницький центр Джона Х. Гленна (NASA Glenn), Центр космічних польотів Годдарда (NASA Goddard), NASA Langley та NASA Marshall;

– Технологія осцилюючих теплових трубок для початкового та комерційного застосування в аерокосмічній галузі – NASA Ames і NASA Marshall.

Компанія Maxar у Вестмінстері, Колорадо

– Автоматизована роботизована збірка системи Light Bender System – NASA Langley.

Компанія Phase Four в Ель-Сегундо, Каліфорнія

– Розробка системи подачі газу ASCENT (Advanced Spacecraft Energy Non-Toxic) для радіочастотного двигуна – NASA Marshall.

Компанія Psionic, LLC в Гемптоні, Вірджинія

– Комерційне угруповання для вимірювання вітру – NASA Langley.

Компанія Roccor, LLC (Redwire) в Ері, Колорадо

– Характеристика штанг із високим співвідношенням сторін для великих отворів – NASA Langley.

Компанія Sierra Space в Луїсвіллі, штат Колорадо

– Розробка низьковартісної високотемпературної багаторазової системи термозахисту – NASA Ames і NASA Johnson.

Компанія Stratolaunch в Мохаве, Каліфорнія

– Перенесення системи термозахисту орбітального шаттла у 21 століття – NASA Ames.

Компанія Venturi Astrolab в Готорні, Каліфорнія

– Демонстрація готовності технології Lunar Tire – NASA Glenn і Космічний центр Ліндона Джонсона (NASA Johnson).

З моменту започаткування ініціативи ACO у 2015 році STMD підтримало понад 75 проєктів ACO, включаючи нові нагороди. Період виконання буде обговорюватися для кожної угоди, очікувана тривалість становить від 12 до 24 місяців. Загальна оціночна вартість ресурсів агентства для підтримки угод становить приблизно $ 14,5 млн.

Вибрані пропозиції будуть розроблятися під керівництвом широкого кола компаній, включаючи малі та великі підприємства, та будуть спрямовані на розробку широкого спектру технологій.

Компанія Venturi Astrolab співпрацюватиме з дослідницьким центром Гленна NASA в Клівленді та космічним центром Джонсона в Х’юстоні, щоб продемонструвати міцну шину для місяцехода, яка може витримувати надзвичайно низькі температури. Конструкція може дозволити планувальникам місій розглянути більше місць на Місяці для дослідження ровером і більш довгі маршрути.

Компанія Psionic прагне розширити добре перевірену технологію посадки під назвою Navigation Doppler Lidar для вимірювання вітру. Невелика компанія працюватиме з дослідницьким центром NASA Langley у Гемптоні, штат Вірджинія, щоб адаптувати технологію для нових потенційних застосувань, таких як управління повітряним рухом у реальному часі за допомогою супутникового угруповання та надання кращих даних для вивчення клімату як Землі, так і Марса.

Компанія Lockheed Martin буде вдосконалювати технології виробництва термопластичних композитів у космосі. Цей недорогий матеріал вимагає менше енергії для виготовлення на орбіті порівняно з металом. Компанія випробує цю техніку в симульованих космічних середовищах у кількох центрах NASA.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України