Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Thales Alenia Space підписала з Італійським космічним агентством контракт на розробку програми Space Factory 4.0

27 квітня компанія Thales Alenia Space, спільне підприємство французької компанії Thales (67%) та італійської компанії Leonardo (33%), повідомила про укладення з Італійським космічним агентством (ASI) контракту на розробку програми Space Factory 4.0 в рамках Італійського національного плану відновлення та стійкості (PNRR). Thales Alenia Space очолить консорціум, до складу якого входять компанії Argotec, CIRA та Sitael, для розробки взаємопов’язаної системи з об’єктами, розташованими по всій Італії, яка має розпочати роботу до 2026 року.

Як головна компанія, Thales Alenia Space об’єднає досвід країни в розробці, виробництві та випробуванні супутникових компонентів. Консорціум використовуватиме передову автоматизацію та цифровізацію для створення сучасних супутників, зокрема в сегменті мікро- та малих супутників, включаючи сімейства Platino та NIMBUS.

«Космічна фабрика» запропонує спеціальні засоби та інструменти для виробництва передових супутників у широкому діапазоні від великих апаратів вагою в сотні кілограмів до супутників вагою до кількох десятків кілограмів, які будуть вироблятися у великих кількостях, передбачених конфігураціями нових угруповань. Об’єкти Space Factory 4.0 будуть розташовані в італійських регіонах П’ємонт (Argotec), Лаціо (Thales Alenia Space), Кампанія (CIRA), Апулія та Тоскана (Sitael) і будуть взаємопов’язані з усім ланцюгом постачання, включаючи стартапи та дослідницькі центри, що в результаті створить передовий виробничий хаб для італійських, європейських та міжнародних космічних програм.

Одним із ключових елементів цього взаємопов’язаного проєкту є повністю цифрова установка, призначена для проєктування, виробництва та випробування супутників. Справжній цифровий виробничий центр, що використовує передові технології на всіх етапах проєктування, складання, інтеграції та тестування, включаючи цифрові двійники, віртуальну та доповнену реальність, імітатори, інтегровані з ланцюжком постачання, роботи та коботи тощо. На об’єкті будуть обладнані універсальні чисті приміщення для забезпечення інтеграції та тестування широкого спектру супутників різних розмірів для спостереження Землі, дослідження космічного простору та інших видів застосування.

Цей контракт спирається на доведені сильні сторони Thales Alenia Space як європейського лідера в урядових та комерційних космічних проєктах, таких як угруповання Galileo другого покоління, нові супутники для програми Copernicus, ROSE-L і CIMR, та угруповання IRIDE, а також найкращі знання з аерокосмічних та промислових дисциплін з академічних центрів, таких як Міланська політехніка, Римський університет “La Sapienza” та всесвітньо відома організація Accenture, яка є лідером у галузі цифрових та технологічних інновацій на підтримку аерокосмічної галузі.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України