Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

NASA набирає добровольців для участі в імітованій однорічній місії на Марс

NASA шукає кандидатів для участі у своїй наступній імітованій однорічній місії на поверхню Марса, щоб допомогти у розробці планів агентства з дослідження людиною Червоної планети. Другу з трьох запланованих наземних місій під назвою CHAPEA (Crew Health and Performance Exploration Analog) планується розпочати навесні 2025 року.

Кожна місія CHAPEA включає екіпаж з чотирьох добровольців, які живуть і працюють у 3D-друкованому середовищі площею 1700 квадратних футів (158 м2) у Космічному центрі імені Джонсона NASA у Х’юстоні. Середовище існування, яке називається Mars Dune Alpha, моделює умови, схожі з місією на Марсі, включаючи обмежені ресурси, відмови обладнання, затримки у зв’язку та інші стресові фактори. Завдання екіпажу включають імітацію виходів у відкритий космос, роботизовані операції, підтримання середовища проживання, фізичні вправи та вирощування врожаю.

NASA шукає здорових, мотивованих громадян або постійних жителів США віком 30-55 років, які не курять і добре володіють англійською мовою для ефективного спілкування між членами екіпажу та центром управління польотами. Кандидати повинні мати велике бажання до унікальних, корисних пригод і зацікавленість у роботі NASA з підготовки до першої подорожі людини на Марс.

Відбір членів екіпажу буде проводитись відповідно до додаткових стандартних критеріїв NASA для кандидатів в астронавти. Кандидат повинен мати ступінь магістра в галузі STEM (наука, технології, інженерія, математика), отриманий в акредитованому навчальному закладі з принаймні дворічним професійним досвідом у галузі STEM або мати щонайменше одну тисячу годин пілотування літака. Також розглядатимуться кандидати, які пропрацювали два роки в докторантурі в галузі науки, техніки, інженерії та математики, які отримали медичний ступінь або завершили тестову пілотну програму. За умов наявності чотирирічного професійного досвіду можуть розглядатися кандидати, які пройшли військову офіцерську підготовку або мають ступінь бакалавра наук у галузі STEM.

Ці місії CHAPEA надають важливі наукові дані для перевірки систем та розробки рішень для майбутніх місій на Червону планету, в той час як NASA працює над довгостроковою присутністю людей на Місяці в рамках програми Artemis. Перший екіпаж CHAPEA вже виконав більше половини своєї річної місії, і NASA активно використовує дані, отримані під час імітаційних місій, для оцінки здоров’я та продуктивності екіпажу під час марсіанських експедицій.

Заявки на участь можна подавати до 2 квітня 2024 року. Учасникам місії виплачуватимуть грошову винагороду.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України