Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія EpiSci розробляє програмне забезпечення для виявлення гіперзвукових ракет із космосу

Агентство космічного розвитку США (Space Development Agency, SDA) вибрало компанію EpiSci з Каліфорнії для розробки програмного інструменту, здатного за супутниковими даними виявляти гіперзвукові ракети в польоті, що є складним завданням, враховуючи надзвичайну швидкість цієї зброї.

Гіперзвукові ракети рухаються зі швидкістю щонайменше 5 Махів, що у п’ять разів перевищує швидкість звуку, створюючи серйозну проблему для сучасних оборонних систем. SDA, організація прямого підпорядкування Космічних сил США, будує мережу супутників на низькій навколоземній орбіті з метою забезпечення глобального виявлення, попередження, відстеження та націлювання для нейтралізації загроз від цих передових ракет.

Передбачається, що близько 100 супутників стеження за ракетами будуть частиною цієї мережі. Але на додаток до наявності супутників на орбіті, SDA потребує вдосконаленого програмного забезпечення, яке може аналізувати дані, зібрані цими датчиками, та ідентифікувати цілі серед безлічі об’єктів в атмосфері.

Це те, чого компанія EpiSci сподівається досягти в рамках дворічного контракту на суму $ 1,6 млн за програмою Small Business Innovation Research (SBIR) Phase 2 SDA, оголошеного 6 лютого. Компанія перевірить своє програмне забезпечення на базі штучного інтелекту для обробки даних, зібраних датчиками на низькій навколоземній орбіті, з метою виявлення та відстеження гіперзвукових загроз.

У цьому проєкті компанія співпрацює з Raytheon Technologies, великим оборонним підрядником, який має досвід моделювання протиракетної оборони та аналізу супутникових даних, а також є інвестором EpiSci.

EpiSci спеціалізується на штучному інтелекті для автономних безпілотних літальних апаратів і для підвищення ефективності бойових пілотів. Деякі з цих інструментів, наприклад, дозволяють пілотам швидше реагувати на загрози та «працювати у команді» з безпілотними літальними апаратами.

Одним із стратегічних інвесторів EpiSci є канадська компанія Top Aces, що пропонує послуги з тренування пілотів тактичної авіації та використовує технологію EpiSci для створення складних сценаріїв для пілотів, які навчаються.

Щоб продемонструвати можливості виявлення гіперзвукових ракет для SDA, компанія використовуватиме симулятори протиракетної оборони компанії Raytheon. Спочатку будуть використовуватися дані лише з одного супутника та поступово додаватиметься більше супутників.

Завдання EpiSci полягає в тому, щоб розробити правильні програмні алгоритми, які дозволять «фактично виявляти ці маленькі цілі на великій смузі огляду, а також забезпечувати контроль над цілями в зоні, де літають інші об’єкти, наприклад комерційні літаки».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України